نماينده بنيادجهاني قلب: مصرف غذاهاي فانتزي قلب سالم را تهديد مي‌كند

۱۳۸۷/۰۲/۰۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10496
نماينده بنيادجهاني قلب: مصرف غذاهاي فانتزي قلب سالم را تهديد مي‌كند
دكتر"آليس دريچ "(  (alis Derich شامگاه جمعه در آخرين روزهفتمين سمينار بين‌المللي آموزشي كنترل و پيشگيري بيماري‌هاي غير واگير دار- قلب سالم كه در اصفهان برگزار شده بود با اشاره به اين كه صدور پروانه كسب و كار در زمينه شغل "فست فروشي" درايران نياز به ساماندهي دارد، گفت: نظارت در اين زمينه همراه بااصول بهداشتي بسيار ضروري است.
وي افزود: تنقلات فانتزي داراي چربيهاي سمي و كاذب هستند كه به‌مرور زمان در جداره رگها به خصوص رگهاي قلبي رسوب و باعث گرفتگي آنها مي‌شود.
به‌گزارش ايرنا،وي گفت: اين دسته از تنقلات علاوه بر گرفتگي رگها،بيماري- هاي خوني و استخواني و روده‌اي را نيز به همراه مي‌آورند كه جبران و هزينه آن پيش از پيشگيري است.
"سارا كرر"(  (Sara karer نماينده‌كشور انگلستان در اين سمينار نيز افزود:
مصرف غذاهاي فانتزي برخي از بيماري‌هاي قلبي و خوني از قبيل كم‌خوني، پوكي استخوان، ضعف بنيه و كمبود آهن را تشديد مي‌كند.
وي تصريح كرد: كودكان به دليل رشد، استخوان بندي و تغييرات بلوغي بيشتر از هر گروه سني ديگر نياز به آهن دارند، اما امروزه به دليل الگوي نادرست تغذيه، اين گروه سني از مصرف اين مواد محروم شده‌اند.
وي گفت: در اين زمينه، تلويزيون وديگر رسانه‌هاي گروهي بايد سياست محدود كننده‌اي را در مورد زمان پخش تبليغات مواد خوراكي فانتزي اتخاذ كنند و به موازات آن تسهيلات بيشتري رادر اختيار تبليغاتي قرار دهند و مسايل بهداشتي و تندرستي را سرفصل تبليغات خود قراردهند.
هفتمين كارگاه بين‌المللي آموزشي قلب سالم باموضوع"پيشگيري از بيماري‌هاي غيرواگير وارتقاي سلامت " روزيكشنبه هفته گذشته در دانشگاه علوم پزشكي اصفهان گشايش و شب گذشته به پايان رسيد.
در اين كارگاه متخصصان بيماري‌هاي قلبي و عروقي از كشورهاي ارمنستان، استراليا، آمريكا،انگلستان، بنگلادش،تونس،پاكستان، سوئيس، عراق ، فنلاند، لبنان و هندوستان به همراه متخصصان و محققان اصفهان شركت داشتند و در موضوعات مداخله در محيط كار ، WIP ارتقاي سلامت قلب از دوران كودكي ، HHPC  تغذيه سالم براي جامعه سالم ، HFHC ورزش اصفهان ، IEP آموزش كاركنان بهداشت  ، HPEP سلامت قلب زنان ، WHHP قلب سالم جوانان YIP پروژه زندگي سالم براي بيماران قلبي و عروقي ، HLCP مشاركت داوطلبان و سازمان‌هاي غيردولتي NVIP  و شيوه زندگي سالم براي جمعيت پرخطر HLCP به بحث و بررسي پرداختند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.31191s, 18q