عدم رسیدگی به کودک آزاری به نهادهای اجرایی بازمی‌گردد

۱۳۹۲/۱۱/۱۵ - ۱۲:۲۸ - کد خبر: 105040

سلامت نیوز : عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درمورد خلاءهای موجود در قانون پیرامون بحث کودک آزاری گفت: هر حادثه‌ای از این دست که رخ می‌دهد به ضعف قانون ارتباطی پیدا نمی‌کند. گاهی مشکل از نهادهای اجرایی است.

در پی انتشار خبر چند مورد کودک آزاری توسط والدین در رسانه‌ها، عبدالرضا مصری(عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی) به ایلنا گفت: هر حادثه‌ای از این دست که رخ می‌دهد به ضعف قانون ارتباطی پیدا نمی‌کند. گاهی مشکل از نهادهای اجرایی است. اگر نهادهای اجرایی در این زمینه اختیارات لازم را ندارند باید از مجلس و دولت تقاضا کنند تا به مسئله بررسی شود.

وی افزود: ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که خانواده‌ها به فرزندان خود توجه کافی دارند و حتی از هزینه‌های خودشان می‌زنند تا به بچه‌هایشان برسند. در یک کشور 60-70 میلیون نفری ممکن است که چند مورد از این اتفاقات هم رخ بدهد.

این نماینده مجلس ادامه داد: برای جلوگیری از این موارد در کشور؛ نهادهایی مانند اورژانس اجتماعی، بهزیستی و نهادهای دیگری در نظر گرفته شده تا در صورت نیاز مداخله کنند. برنامه‌های تلویزیون هم راهکارهای خوبی در این زمینه ارائه می‌کند. البته باید به خانواده‌ها هم آموزش لازم را داده شود تا در صورت بروز این اتفاقات بتوانند واکنش مناسب داشته باشند. مجلس نیز نسبت به این موضوعات بی‌توجه نیست.

ناصر کاشانی(نماینده مردم زاهدان و دیگر عضو کمیسیون اجتماعی) نیز گفت: این اتفاقات در کشور ما که یک کشور اسلامی است باعث تلنگر می‌شود. تاکنون در مجلس درمورد کودکان بیشتر بحث بر سر سرپرستی کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست بوده اما جا دارد به مسئله کودک آزاری نیز رسیدگی شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.55684s, 19q