ابلاغ یک میلیاردتومان برای خرید تجهیزات توانبخشی معلولان

۱۳۹۲/۱۱/۱۵ - ۱۳:۰۸ - کد خبر: 105047
ابلاغ یک میلیاردتومان برای خرید تجهیزات توانبخشی معلولان

سلامت نیوز : معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی از ابلاغ مبلغ یک میلیارد تومان برای خرید تجهیزات پزشکی در حوزه توانبخشی خبر داد.

یحیی سخنگویی در گفت و گو با پانا، با اعلام این خبر اظهار داشت: به منظور خرید تجهیزات پزشکی در حوزه توانبخشی یک میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد که این میزان هم اکنون به مراکز بهزیستی استان ها ابلاغ شده است.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی تصریح کرد: تجهیزات توانبخشی برای خرید لوازمی همچون ویلچر، پوشک، سمعک، واکر، وسایل برای کم بینایان، عصای سفید و برخی اقلام مورد نیاز معلولان در نظر گرفته می شود که هم اکنون اعتبارات در این مرحله به استان ها ابلاغ شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه اعتبار کاشت حلزون از تجهیزات پزشکی توانبخشی در کشور جدا شده است، خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی به عنوان یک سازمان حمایتی در حمایت از اقشار آسیب پذیر و معلولان، خدمات موثر و مطلوبی را ارائه می کند.
به گزارش پانا، پیش از این نیز یحیی سخنگویی معاون توانبخشی بهزیستی اعلام کرده بود: بودجه تخصیص یافته نسبت به سال گذشته سه برابر شده است و امسال 25 میلیارد تومان برای تامین تجهیزات مورد نیاز معلولان تخصیص یافت که 9 میلیارد آن به استان‌ها ابلاغ شده است.
این در حالی است که بودجه پیشنهادی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در سال 93 در بخش اعتبارات هزینه ‌ای به ویژه اعتبارات مربوط به فصل رفاه و تامین اجتماعی بیشترین افزایش را داشته است.
بر این اساس، رویكرد حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و ضعیف جامعه و توانمندسازی این گروه از افراد از مهم‌ترین ویژگی‌های بودجه دولت در بخش رفاه و تامین اجتماعی است كه در این خصوص اعتبارات نهادهای حمایتی همچون بهزیستی از 1100 میلیارد تومان در سال 92 به هزار و 300 میلیارد تومان در سال 93 افزایش یافته است كه رشد 20 درصدی را نشان می‌دهد، البته از این اعتبارات برنامه توانبخشی و تامین هزینه‌های معیشتی افراد تحت پوشش این نهاد حمایتی بیشترین را به خود اختصاص داده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.19055s, 19q