تصویب انتقال کامل بیمه بهداشتی به وزارت بهداشت در مجمع تشخیص

۱۳۹۲/۱۱/۱۵ - ۱۳:۱۲ - کد خبر: 105048
تصویب انتقال کامل بیمه بهداشتی به وزارت بهداشت در مجمع تشخیص

سلامت نیوز : رئیس مجلس شورای اسلامی از انتقال کامل مسئولیت بیمه بهداشتی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پانزدهمین جشنواره ابن سینا که صبح امروز در دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به مشکلات موجود در خصوص عرصه بهداشت گفت: مشکل اول، مشکل بیمه‌ها است چرا که بیمه‌های ما در وزارت رفاه متمرکز است و در وزارت بهداشت متمرکز نیست.

وی افزود: ما مشکل بحث بیمه بهداشتی را از گذشته داشته‌ایم و رقم بیمه‌ها مشکلاتی را برای دکتراها و پزشک‌ها ایجاد می‌کرد.

وی ادامه داد: مشکل دوم سهم سلامت از بودجه کل کشور است. در سیاست‌های کلی نظام که در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بررسی قرار گرفت نزاع بین وزارت بهداشت و وزارت رفاه، کار و تعاون حل شد و بیمه درمان قرار شد به وزارت بهداشت برگردد.

لاریجانی گفت: به این ترتیب وزارت بهداشت متولی امر بهداشت و درمان می‌شود.

وی افزود: بحث دیگر در حوزه بهداشت و درمان حامل‌های انرژی است. من در گذشته این ایده را داشتم که از حامل‌های انرژی و واقعی شدن آنها بودجه‌ای برای بحث سلامت در نظر بگیریم اما این مسئله در دولت قبل اجرا نشد.

وی افزود: اما دولت فعلی توجه بیشتری به این مسئله دارد. در بودجه امسال قرار شد تا یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده به وزارت بهداشت داده شود تا رقم بودجه سلامت افزایش پیدا کند و در مرحله دوم هدفمندی نیز قرار شد تا بحث مسئله سلامت حل شده و 10 هزار میلیارد تومان به بخش بهداشت اختصاص یابد.

لاریجانی همچنین با اشاره به وجود 400 هزار میلیارد تومان پروژه‌های ناتمام بهداشتی در کشور گفت: ما می‌توانیم بر اساس اصل 44 این بیمارستان‌ها را که به 70 تا 80 عدد می‌رسد به بخش خصوصی منتقل کنیم تا این پروژه‌ها کلنگی نشود و مشکل آنها حل شود.

در پایان این مراسم، رئیس مجلس از برگزیدگان جشنواره ابن سینا با اهدای لوح تقدیر قدردانی کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.32698s, 19q