گسترش اعتیاد درمیان شاغلان براثر نا‌امنی روانی در محیط کار

۱۳۹۲/۱۱/۱۶ - ۱۰:۵۳ - کد خبر: 105104
گسترش اعتیاد درمیان شاغلان براثر نا‌امنی روانی در محیط کار

سلامت نیوز : وزیرکار، تعاون ورفاه اجتماعی با اشاره به اینکه سیاست‌های اقتصادی تاثیرات عمیق اجتماعی در پی دارد، گفت: نه تنها اعتیاد در میان افراد بیکار شیوع زیادی دارد بلکه به علت وجود نا‌امنی روانی در محیط کار گرایش به اعتیاد در میان شاغلان نیز بسیار گسترش یافته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ؛ علی ربیعی در مراسم افتتاح مرکز مشاوره جامع کار و تولید و رونمایی از ۲۹ جلد کتاب در حوزه سلامت محیط کار گفت: ما در عصری زندگی می‌کنیم که پر از پریشانی ذهنی و تغییرات بنیادی است. سبک زندگی آپارتمانی وبد‌تر از آن سبک زندگی مسکن مهری سبب شده است که خانواده‌ها با مسائل و مشکلات مختلفی روبرو شوند بنابراین اکنون بیش از همیشه به دستگیری و یاری همدیگر نیاز داریم.

وی افزود: برخلاف آنچه که همیشه تصور شده؛ سیاست‌های اقتصادی تاثیرات عمیق اجتماعی را در پی دارد و سیاستهای اقتصادی در سالهای گذشته سبب بروز مسائل مختلف اجتماعی شده است بنابراین در این برهه زمانی، نهادی مدرن مانند بهریستی که با آموزه‌های سنتی اسلامی و ایرانی همراه است، می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

وزیر وزیرکار، تعاون ورفاه اجتماعی با اشاره به نقش اورژانس اجتماعی و مراکز مشاوره تلفنی کار و تولید، گفت: محیط‌های کار ما اکنون محیط‌های پرتنشی است. طبق آمار به دست آمده نه تنها اعتیاد در میان افراد بیکار شیوع زیادی دارد بلکه به علت وجود نا‌امنی روانی در محیط کار گرایش به اعتیاد در میان شاغلان نیز بسیار گسترش یافته است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.11735s, 19q