خروج 2000 پزشک از روستاهای کشور/ زنگ خطر برای 22 میلیون روستایی

۱۳۹۲/۱۱/۱۶ - ۱۱:۰۱ - کد خبر: 105107
خروج 2000 پزشک از روستاهای کشور/ زنگ خطر برای 22 میلیون روستایی
سلامت نیوز : رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران نسبت به بی انگیزه شدن پزشکان شاغل در روستاهای کشور هشدار داد و گفت: رقم دریافتی این پزشکان، آنقدر پایین است که دو هزار پزشک روستایی از مدار خارج شده اند.

دکتر علیرضا زالی در گفتگو با مهر اظهارداشت: 6 هزار پزشک در روستاهای کشور مشغول خدمت هستند که با توجه به رقم دریافتی که دارند، تا کنون دو هزار نفر از این پزشکان از مدار فعالیت در روستاها خارج شده اند و این نگران کننده است.

وی با اعلام اینکه از سال 84 تعرفه ای برای پزشکان تعیین شد که آن زمان رقم بسیار خوبی بود، افزود: میزان پرداختی به پزشکان روستایی در سال 84 به اندازه ای خوب بود که پزشکان برای رفتن به مناطق روستایی با هم رقابت داشتند اما متاسفانه روند افزایش تعرفه های آنها از سال 86 به بعد، خیلی کند شد و تا حدودی نیز ثابت ماند.

زالی به رقم دریافتی پزشکان روستایی که حداکثر 1.5 تا 2 میلیون تومان است، اشاره کرد و گفت: در سالهای 84 تا 86، پرداختی به آنها مناسب بود اما کم کم این روند معکوس شد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران نسبت به خالی شدن روستاها از پزشک هشدار دارد و افزود: ما 22 میلیون روستایی داریم که سلامت آنها از اهمیت بالایی برخوردار است که نبود پزشک در این مناطق، می تواند زنگ خطر جدی برای سلامت روستاییان کشور باشد.

زالی با تاکید بر واقعی شدن تعرفه های خدمات درمانی، تصریح کرد: برای اینکه یتوانیم از خروج پزشکان روستایی جلوگیری کنیم، باید انگیزه ماندن آنها را افزایش دهیم.

وی، از پرداخت تعرفه های بالاتر برای پزشکان روستایی و همچنین تامین امکانات و خدمات مورد نیاز آنها به عنوان اهرمهای ماندگاری پزشکان در روستاهای کشور نام برد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.47812s, 19q