هزینه درمان سالانه یک بیمار مبتلا به سرطان

۱۳۹۲/۱۱/۱۶ - ۱۶:۲۸ - کد خبر: 105164

سلامت نیوز :معاون بهداشتی وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت حمایت از بیماران سرطانی گفت: سالانه 700 هزار ایرانی بدلیل هزینه‌های بالای درمان به زیر خطر فقر می‌روند؛ تعداد زیادی هم ورشکسته می‌شوند. در این میان سهم سالانه بیماران سرطانی از هزینه‌های درمان دو هزار میلیارد تومان است و یک بیمار سرطانی سالانه 20 میلیون تومان هزینه می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر علی اکبر سیاری، معاون بهداشت وزارت بهداشت در همایش روز جهانی سرطان که در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، با بیان اینکه سالانه 91 هزار نفر به دلیل سکته قلبی و 34 هزار نفر بر اثر سکته مغزی جان خود را از دست می‌دهند، گفت: در این میان سهم سرطان در مرگ و میر سالانه 30 هزار نفر است. 20 هزار نفر هم در تصادفات جان خود را از دست می‌دهند.

وی با بیان اینکه 24 میلیون نفر در کشور دچار اضافه وزن و چاقی هستند، تاکید کرد: متاسفانه مصرف چربی‌ها در کشور بالاست، این موضوع منجر به اضافه وزن شده و زمینه سرطان را هم فراهم می‌کند. همواره تاکید می‌شود که روزانه باید پنج واحد سبزی و میوه مصرف شود، درست است که تهیه این مواد گران است اما می‌توان ارزان آن را هم پیدا کرد.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت تعداد مصرف کنندگان سیگار در کشور را پنج میلیون نفر اعلام کرد و افزود: این روزها کشیدن قلیان تبدیل به یک ارزش شده است، غافل از اینکه مصرف دخانیات عامل اصلی ابتلا به سرطان ریه است. بررسی‌ها نشان می‌دهد سالانه 90 هزار نفر در ایران به سرطان مبتلا می‌شوند.

وی به تاثیر آلودگی هوا در ابتلا به سرطان اشاره کرد و گفت: تنها پنج درصد از روزهای سال، هوای تهران سالم است. متاسفانه هوای پایتخت سرطان زاست، مسئولان باید در این زمینه کاری انجام دهند تا میزان آلودگی کم شود.

سیاری در ادامه با اشاره به هزینه‌های بالای درمان سرطان ادامه داد: سالانه 700 هزار ایرانی به دلیل هزینه‌های بالای درمان به زیر خطر فقر می‌روند، تعداد زیادی هم ورشکسته می‌شوند. در این میان سالانه دو هزار میلیارد تومان هزینه درمان سرطان می‌شود و یک بیمار سرطانی سالانه 20 میلیون تومان هزینه می‌کند. بنابراین لازم است که موسسه‌های خیریه به این بیماران کمک مالی کنند.

به گفته معاون بهداشتی وزارت بهداشت، هم اکنون 300 هزار نفر سرطانی در کشور ما زنده هستند؛ یک بیمار سرطانی نیاز به تغذیه، مراقبت، دارو و حمایت دارد و نقش ما و سایر موسسه‌های حمایتی اینجا می‌تواند بسیار پررنگ شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.36843s, 19q