اولویتهای وزارت بهداشت در تعیین تعرفه های سال 93 اعلام شد

۱۳۹۲/۱۱/۱۶ - ۱۶:۴۸ - کد خبر: 105174
سلامت نیوز : معاون درمان وزارت بهداشت از احیای قیمت تمام شده تعرفه های خدمات درمانی خبر داد و گفت: قیمت‌های تمام شده خدمات درمانی جهت تصویب نهایی، هفته آینده در جلسه شورای عالی بیمه مطرح می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ دکتر محمد آقاجانی روز چهارشنبه در حاشیه ششمین کنگره بین‌المللی حوادث و بلایا، گفت: مبنای اصلاح تعرفه‌ها، قیمت تمام شده خدمات است. در جلسه شورای عالی بیمه مقرر شد که قیمت تمام شده خدمات درمانی به تصویب برسد، به این منظور کارگروهی متشکل از وزارت بهداشت، وزارت رفاه، سازمان‌های بیمه‌گر و سازمان نظام پزشکی تشکیل شد.

وی افزود: در حال حاضر قیمت‌های تمام شده توسط کارگروه مربوطه محاسبه و مقرر شده که در اولین جلسه شورای عالی بیمه به تصویب برسد. به این منظور جلسه‌ شورای عالی بیمه هفته آینده تشکیل خواهد شد.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: اما به دلیل محدودیت منابع که سازمانهای بیمه‌گر با آن مواجه هستند و همچنین با توجه به رشد اعتبارات سازمان‌ بیمه سلامت برای سال 93، انتظار آن نیست که تمام قیمت‌های تعیین شده به عنوان تعرفه برای سال آینده اعلام شوند.

آقاجانی درباره اولویتهای وزارت بهداشت برای لحاظ تعرفه‌های واقعی در سال 93، گفت: در درجه نخست، اولویت ما، تعرفه‌های هتلینگ بیمارستانهای دولتی و پس از آن ویزیت پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص در بیمارستان‌های دولتی است، چرا که بی‌تردید این امر می‌تواند به کنترل بازار، کاهش سهم مردم در پرداخت هزینه‌های سلامت، افزایش رضایتمندی بیماران و همچنین انگیزه برای پزشکان در جهت ارائه خدمات مطلوب به بیماران را به دنبال داشته باشد.

وی گفت: تلاش آن است که با تقویت و بهبود کیفیت خدمات دولتی، بازار رقابتی مناسبی در ارائه خدمات درمانی و بخش دولتی ایجاد شود تا مردم بتوانند در زمینه دریافت خدمات درمانی میان بخش دولتی و خصوصی حق انتخاب داشته باشند. از طرف دیگر اصلاح تعرفه‌ها، مهمترین گام برای کنترل بازار و حذف پول زیرمیزی است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.20903s, 19q