چرا خشکی چشم می‌گیریم

۱۳۹۲/۱۱/۱۷ - ۱۲:۱۰ - کد خبر: 105207
چرا خشکی چشم می‌گیریم

سلامت نیوز : متخصص آسیب‌شناسی سلولی در مورد اینکه چرا چشم افراد دچار خشکی می‌شود، گفت: مصرف برخی از غذاها باعث اختلال در عملکرد سلول‌های اشک‌ساز می‌شود و در این زمینه مصرف روغن‌های کنجد، زیتون و آب جوشیده ولرم توصیه می‌شود.

حسن اکبری در گفت‌وگو با فارس، گفت: زمانی که به مدت طولانی غذاهایی با کیفیت نامناسب مانند روغن‌های نباتی صنعتی، چربی و قند بالا مصرف می‌کنیم کم‌کم درون سلول‌های ترشح‌کننده اشک اختلال عملکرد پیش می‌آید.

وی ادامه داد:‌ این سلول‌ها نمی‌توانند دیگر اشک تولید کنند و بر اثر رسوب مواد در مجاری اشکی، این سلول‌ها متورم شده، مجاری تنگ می‌شود و عبور اشک کاهش می‌یابد.

این دانشیار پاتالوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مورد درمان خشکی چشم گفت: مصرف نمک ارگانیک و آب جوشیده ولرم به جای آب کلردار یا آب سرد مناسب است.

اکبری تصریح کرد:‌ مصرف انواع دم‌نوش‌های ایرانی به جای چای مناسب‌تر است و استفاده از روغن‌های کنجد و زیتون به جای روغن‌های جامد نباتی، توصیه می‌شود و به جای گوشت قرمز گوشت سفید و مصرف ویتامینA و تغذیه مناسب در این زمینه توصیه می‌شود.

این متخصص آسیب‌شناسی سلولی گفت:‌ غدد اشکی به طور مداوم اشک تولید می‌کنند و اشک دارای انواع الکترولیت‌های مهم و آنزیم‌های خاصی است.

این آنزیم‌ها می‌توانند بعضی از باکتری‌ها را از بین ببرند و چشم را در برابر میکروب‌ها محافظت کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.9043s, 19q