اولین دوره آموزشی بین‌المللی عمل‌های زیبایی بینی خاورمیانه برگزار می‌شود

۱۳۹۲/۱۱/۱۹ - ۱۴:۰۹ - کد خبر: 105315

سلامت نیوز : دبیر انجمن راینولوژی فارس گفت: اولین دوره آموزشی بین‌المللی عمل‌های زیبایی بینی خاورمیانه تحت عنوان کورس راینوپلاستی شیراز، از 23 بهمن ماه به‌ مدت 3 روز در شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر سیدعلی‌رضا مصباحی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: این دوره آموزشی برای اولین بار در سطح کشور و با حضور بیش از 300 جراح پلاستیک از سراسر کشور، آمریکا، اروپا و کشورهای خاورمیانه، در محل هتل هما در شیراز برگزار خواهد شد.

مصباحی، این کورس آموزشی را یکی از مهمترین رویدادهای علمی کشور در زمینه عمل‌های زیبایی بینی، برشمرد و با یادآوری اینکه در این دوره سه‌ روزه، 40 سخنرانی کلیدی و میزگرد با حضور معتبرترین اساتید بین‌المللی جراحی پلاستیک جهان را شاهد خواهیم بود، گفت: در روز سوم این دوره آموزشی، 4 عمل جراحی به شکل زنده و همزمان، پخش می‌شود و شرکت کنندگان، در خصوص این عمل‌های جراحی، سخن خواهند گفت و به سئوالات پاسخ داده می‌شود.

عضو هیات مدیره انجمن راینولوژی ایران خاطرنشان کرد: رئیس جامعه جراحان پلاستیک اروپا، رئیس جامعه جراحان پلاستیک آسیا، رئیس جامعه جراحان پلاستیک آلمان، رئیس جامعه جراحان گوش، گلو، بینی یونان، رئیس جامعه جراحان گوش، گلو، بینی پاکستان، دبیر جراحان پلاستیک صورت اروپا و ... از جمله شرکت کنندگان این دوره آموزشی خواهند بود.

وی با یادآوری اینکه در این دوره آموزشی جراحان مطرحی از 20 کشور جهان حضور خواهند داشت، گفت: جراحانی از سوئد، مالزی، مقدونیه، ایتالیا، کرواسی، یونان، آلمان، صربستان، لبنان، تاجیکستان، عربستان، انگلستان، رومانی، عراق، کویت، هلند، ترکیه و پاکستان، در این کورس آموزشی بین‌المللی حضور دارند.

عضو جامعه جراحان پلاستیک آمریکا و اروپا و آسیا، اضافه کرد: در سال‌های آینده، دوره‌های دوم، سوم، چهارم و پنجم این کورس آموزشی را در شیراز برگزار خواهیم کرد.

مصباحی با اشاره به اینکه، انجمن راینولوژی فارس با همکاری بخش گوش، گلو، بینی و جراحی سر و گردن دانشگاه علوم پزشکی شیراز، این دوره آموزشی را برگزار می‌کند، گفت: این دوره آموزشی که دارای 11 امتیاز بازآموزی است، جایگاه ویژه‌ای برای دستیاران تخصصی جراحی پلاستیک در نظر گرفته و با توجه به اینکه طی دوره‌های آموزشی مشابه در اروپا و آمریکا، هزینه‌های بسیار سنگینی داشته و تامین آن از عهده همه خارج است، تخفیف ویژه‌ای برای این گروه اعمال کرده است.

این فوق‌تخصص جراحی زیبایی بینی خاطرنشان کرد: در حاشیه این دوره آموزشی، کارگاه‌های اختصاصی تزریق ژل و بوتاکس، ویژه پزشکان دارای کارت و شماره نظام پزشکی را برگزار و به شرکت کنندگان گواهی طی دوره اعطا می‌شود.

مصباحی با اشاره به استقبال مطلوب متخصصان و رزیدنت‎های تخصصی جراحی پلاستیک از این رویداد علمی، گفت: گواهینامه اعطا شده به شرکت کنندگان کورس راینوپلاستی شیراز، مورد تایید جامعه جراحان اروپا و آسیا و بسیار معتبر خواهد بود.

پایه‌گذار انجمن جراحان پلاستیک آسیا گفت: یکی از اهداف برگزاری کورس راینوپلاستی شیراز، علاوه بر توجه به جایگاه شیراز در عرصه پزشکی و جراحی‌های تخصصی و فوق‌تخصصی و دنبال کردن پایه‌گذاری انجمن علمی راینولوژی خاورمیانه است.

مصباحی با بیان اینکه آناتومی صورت و بینی مردم منطقه آسیا و خاورمیانه، با اروپا و آمریکا، تفاوت دارد، خاطرنشان کرد: نکته حائز اهمیت در جراحی‌های پلاستیک و زیبایی بینی، این است که نمی‌توان تمام متدهای مورد استفاده در غرب را برای مردم کشورهای آسیایی و مناطق خاورمیانه، به‌کار برد.

این جراح فوق‌ تخصص پلاستیک، با تصریح اینکه تکنیک‌های جراحی بینی در کشورهای آسیایی و منطقه خاورمیانه باید متناسب با نژاد و آناتومی صورت ساکنان این کشورها انتخاب و استفاده شود، تصریح کرد: یکی از اهداف بلند مدت برگزاری دوره‌های آموزشی مانند کورس راینوپلاستی شیراز، تدوین تکنیک‌های جراحی پلاستیک در آسیا و خاورمیانه است.

مصباحی گفت: در این کورس آموزشی، شرکت کنندگان تمام اصول مواجهه با بیماران تا انجام عمل‌های جراحی را فرا خواهند گرفت و با آخرین متدهای علمی روز جهان در این زمینه آشنا می‌شوند. به بیان دیگر، از A تا Z مسائلی که یک جراح پلاستیک بینی باید بداند را بار دیگر مرور خواهیم کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.61169s, 19q