براي اولين بار در كشور دوره فوق تخصصي حنجره راه اندازي شد

۱۳۸۷/۰۲/۱۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10538
براي اولين بار در كشور دوره فوق تخصصي حنجره راه اندازي شد
دكتر فرزاد ايزدي فوق تخصص حنجره و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي ايران روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت با ايجاد رشته فوق تخصصي حنجره و داير شدن درمانگاه فوق تخصصي حنجره در اين مركز انجام اعمال ترميمي حنجره به ويژه تنگي‌هاي حنجره ناشي از تصادفات و اعمال جراحي متعدد امكان پذير مي‌شود.
وي با بيان اينكه رشته فوق تخصصي حنجره از امسال براي اولين بار در كشور راه اندازي شده است افزود اين دوره تخصصي بصورت يكساله است كه بطور سالانه يك نفر مورد پذيرش قرار مي‌گيرد.
دكتر ايزدي در خصوص ضرورت ايجاد اين رشته گفت هم اكنون در كشور به علت تصادفات و ضربه‌ها و صدمات وارده به حنجره مصدومين دچار تنگي راه هوايي مي شوند كه درمان آنها نيازمند انجام اقداماتي فوق تخصصي است، به همين منظور نسبت به راه اندزي دوره فوق تخصصي و درمانگاه حنجره در كشور اقدام شده است.
عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي ايران گفت انجام اعمال جراحي مربوط به تنگي‌هاي راه هوايي نيازمند تبحر و تجربه بالايي است و هم اكنون بيماراني كه نيازمند دريافت خدمات تخصصي حنجره هستند از سراسر كشور به بيمارستان حضرت رسول اكرم مراجعه مي‌كنند و به همين خاطر اين بيمارستان متولي راه اندازي رشته فوق تخصصي حنجره شده است.
وي افزود از ديگر اهداف راه اندازي اين رشته اين است كه با دانش آموخته شدن افراد مورد پذيرش و آغاز فعاليت آنها در تمام نقاط كشور متخصصان اين رشته در استان‌هاي مختلف مشغول به فعاليت شوند تا بيماران مجبور نشوند از راه‌هاي دور به تهران مراجعه كنند.
فوق تخصص حنجره در خصوص انواع مختلف بيماري‌هاي حنجره گفت بيشترين مشكلات ايجاد شده در حنجره صدمات وارده به حنجره به دنبال تصادفات است كه بسياري از بيماران بر اثر همين تصادفات به كما مي‌روند و به لوله‌گذاري در سيستم راه هوايي تنفسي نياز پيدا مي‌كنند .
دكتر ايزدي اضافه كرد لوله‌گذاري و ايجاد تنگي‌هاي راه هوايي منجر به بروز مشكلاتي در حنجره بيمار مي‌شود كه به درمان‌هاي سخت نياز دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
azad
باسلام خدمت جناب دکتر ایزدی
من هروقت داد میزنم گلوم خلط ترشح میکنه وتاچند روز دچارگرفتگی صدا میشم والان دوهفته هست صدام گرفته دکتر میگه بعلت ترشح تارهای صوتی ورم کرده هرچه دارو خوردم وجوشانده میخورم صدام خوب نمیشه بنظرتان چکار کنم؟باتشکر
roya
با سلام
إقاى دكتر برادر من در يك سانحه حنجره و مري اش به شدت آسيب ديد و در حال حاضر از تراكت استفاده ميكنه ولى يكسالى است كه دچار تنگى نفس ميشود و تا كنون دو بار اقدام به عمل جراحى نموده كه بنا به گفته پزشكان معالجش نتوانسته اند مشكلش را بر طرف كنند و دكتر عزيزالله عباسى فوق تخصص جراحى ريه را جهت جراحى باز معرفى كرده حال با توجه به اينكه برادرم مشكل حنجره و تنگى نفس دارند پيشنهاد شما چه ميباشد لطفاً راهنمايى كنيد. ضمناً ما ساكن شيراز هستيم و عمل برادرم در شيراز صورت گرفته
با سپاس
نسرین رسول نژاد
با سلام خدمت جناب آقای دکتر ایزدی
من به دلیل گرفتگی صدا به دکتر مراجعه کردم که ضمن آندوسکوپی که انجام شد دکتر گفتند که تار های صوتی بنده موقع تلفظ حرف (E)کامل بسته نمی شود تمنا دارم لطفا بفر مایید مشکل من جدی است یا نه بعدا منجر به آسیب به حنجره می شود یا نه؟ خیلی نگرانم ضمنا بنده مدرس دانشگاه هستم، خواهشا راهنمایی بفرمایید.با تشکر فراوان
احمد
با سلام حضور آقای دکتر ایزدی من 20 ساله قاری قرآنم صدام خوبه اما حدود دو ساله تو حنجره ام مشکل دارم و موقع خواندن پرده های توسط و بالا صدام مگیره و این امر مانع از قرائتم شده ،
لطفا بفرمائید مشکل من حل میشه ؟ به حضور برسم
نجمه حسین پور
باسلام صدای من گرفته است وحنجرهام هنگام صحبت کردن درد دارد به پزشکان متعددی مراجعه کردم بعضیها میگویند نودول است ویکی ازپزشکان که آندوسکوپی کرد التهاب شدید را تشخیص داد همه میگویند باید کم صحبت کنی اما حدود یک ما ه است که رعایت میکنم گرفتگی صدام بهتر شده اما هنوز دردم ادامه داره باتوجه به اینکه شغل بنده اپراطور ۱۱۵ هستم وکارم همیشه صحبت کردن هست? نظر شما چیست
زهره
با سلام خدمت دکتر ایزدی فرزند من دچار تنگی ساب گلوت است که با برونکوسکوپی مشخص شد از حدود نه ماهگی تنگی نفس و استریدور شروع شد و الان که یکسال و چهار ماهشه هر دو هفته خروسک میگیره و نفسش تنگ میشه به حدی که زیر گلوش گود میشه دکترش گفته باید باهاش مدارا کنی این یعنی بچم خوب نمیشه؟ تو رو خدا راهنماییم کنید خیلی نگرانم.کمکم کنید.
3.61794s, 25q