نرخ باروری در کشور بايد به بالای 2.1 برسد

۱۳۹۲/۱۱/۲۰ - ۱۵:۲۱ - کد خبر: 105420
سلامت نیوز : معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: ‌نرخ باروري كلي در کشور بايد به بيش از 2.1 افزايش يابد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ دكتر علي اكبر سياري در اولین نشست با هیئت مدیره انجمن جمعیت شناسی ایران، گفت: مسئله جمعيت در كشور موضوعي ملي، فرابخشی، علمي و چند تخصصي است و ارتباط تنگاتنگي با مسئله توسعه كشور و اقتدار ملي دارد.

وی افزود: بر طبق فرمايش مقام معظم رهبري ضرورت دارد بحثهاي اقناعي در ارتباط با مسئله جمعیت انجام شود.

معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: از آنجا كه شاخص باروري كلي طي چند سال گذشته به كمتر از حد جايگزين 2.1 رسيده، ضروری است ضمن حفظ و ارتقاي سلامت باروري، اين شاخص را با سياستهاي تشويقي مناسب و عملي در حد بالاتر از جايگزيني و به رقم مناسب تري كه امكان پذير باشد، برسانيم.

سیاری، اصلاح خدمات سلامت باروري و تنظيم خانواده وزارت بهداشت را در راستاي ارتقاي نرخ باروري كلي حفظ و ارتقاي سلامت مادران و كودكان و جلوگيري از افزايش انتقال بيماري هاي قابل انتقال از طريق جنسي را ضروری دانست و بر همكاري و تعامل بين وزارت بهداشت و انجمن جمعيت شناسي ايران تاكيد کرد.

وی گفت: از طريق برگزاري نشستهاي مشترك، برگزاري كارگاه هاي آموزشي، سمينار ها و همايشهاي علمي و تحقيقات كاربردي از قبيل گرفتن پايان نامه ها می توان به اهداف خود در خصوص زمینه سازی در فرایند افزایش نرخ رشد جمعیت در کشور دست یابیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.79562s, 19q