بررسی تعرفه‌ها از هفته آینده در شورای عالی بیمه آغاز می‌شود

۱۳۹۲/۱۱/۲۳ - ۱۵:۵۷ - کد خبر: 105573

سلامت نیوز : رئیس سازمان نظام پزشکی کشور گفت: یکی از مشکلات بخش سلامت بی‌توجهی به خدمات بهداشتی و پیشگیری از بیماری‌ها است و رشد اعتبارات این بخش در سال‌های گذشته کمتر از 10 درصد بوده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر علیرضا زالی در جمع مسئولان دانشگاه علوم پزشکی سمنان، سرانه سلامت استان را مناسب دانست و گفت: در نشست با دانشگاه علوم پزشکی و مسئولان نظام سلامت استان سمنان به یک زبان مشترک که آن هم بالا بردن کیفیت سلامت مردم است رسیدیم.

وی در ادامه درباره اعتبار تخصیص داده شده به نظام سلامت کشور اظهار کرد: تخصیص 30 هزار میلیارد ریال بودجه به بخش بهداشت کشور می‌تواند عقب‌ماندگی بخش بهداشت را جبران کند.

رئیس سازمان نظام پزشکی درباره تعیین تعرفه پزشکان گفت: پیشنهاد به شورای عالی بیمه این است که یک تعرفه ترجیحی برای مناطق محروم و روستاها تصویب شود تا امکان ماندگاری بیشتر پزشکان در این مناطق فراهم شود.

زالی اضافه کرد: جلسات شورای عالی بیمه برای تعیین تعرفه‌های پزشکی برای سال آینده به زودی آغاز می‌شود و با توجه به گستردگی موضوع، نشست رسمی برای تعیین تعرفه‌های بخش دولتی، خصوصی و غیردولتی لازم است.

وی به اعتبار 60 هزار میلیارد ریالی سهم سلامت در سال 91 اشاره کرد و گفت: از این اعتبار در نهایت در آخرین روز سال فقط 19 هزار میلیارد ریال آن اختصاص یافت.

دکتر زالی اظهار داشت: بررسی تعرفه‌های پزشکی بخش دولتی، خصوصی و غیر دولتی از هفته آینده در نشست شورای عالی بیمه آغاز می‌شود و پیشنهاد این است که امسال قیمت واقعی خدمات مبنا قرار گیرد.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور از کادر پزشکی که در هوای برفی و سرمای کم سابقه شمال کشور حتی تا 72 ساعت بدون استراحت به مداوای حادثه دیدگان پرداختند، قدردانی کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.31417s, 19q