بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) آبدانان ایلام افتتاح شد

۱۳۹۲/۱۱/۲۳ - ۱۶:۲۰ - کد خبر: 105579

سلامت نیوز : با ابلاغ پیام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، بیمارستان 32 تختخوابی حضرت رسول اکرم (ص) آبدانان افتتاح شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ در آیینی باشکوه با حضور مهندس مروارید استاندار ایلام، مهندس کلانتری معاون سیاسی امنیتی استاندار، دکتر احمدی نماینده استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی استان و شهرستان و همچنین جمعی از مردم و کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبدانان، بیمارستان جدیدالاحداث 32 تختخوابی حضرت رسول اکرم (ص) آبدانان افتتاح شد.

در این آیین، استاندار ایلام ضمن تبریک فرارسیدن ایام پیروزی انقلاب اسلامی با بیان اینکه حوزه سلامت یکی از اولویت های دولت تدبیر و امید در استان است، اظهار امیدواری کرد که با تلاش و اهتمام دستگاه های اجرایی مرتبط با حوزه سلامت در استان، بتوان اهداف برنامه توسعه را محقق ساخت.

مهندس محمد رضا مروارید خاطرنشان ساخت: افتتاح این بیمارستان در شهرستان آبدانان منشاء خدمات درمانی بسیار ارزشمندی خواهد بود و از سفر مردم به مرکز استان برای دریافت خدمات درمانی و همچنین تحمیل هزینه های گزاف به آنان جلوگیری خواهد کرد.

در ادامه مراسم رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و ابلاغ پیام شفاهی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر تقدیر و تشکر وی از دست اندرکاران این پروژه اظهار داشت: خدمتگزاری به مردم اصلی ترین وظیفه و رسالت مسئولان و دست اندرکاران دانشگاه علوم پزشکی ایلام است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به این که سطح ارائه خدمات حوزه سلامت به مردم شهرستان آبدانان متفاوت تر از گذشته خواهد شد، تاکید کرد: خدمت به مردم این شهرستان حلاوت و شیرینی خاص خود را دارد چرا که زادگاه فرزند برومند کشور یعنی شهید والامقام داریوش رضایی نژاد است. این عزیز یکی از مظاهر استقامت و ایستادگی در برابر زیاده خواهی های دشمنان نظام برای همه ملت بوده که با زیباترین شیوه و با نثار خون خود، از نظام و آرمان های والای آن پاسداری کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: برای احداث این بیمارستان از محل اعتبارات عمرانی دانشگاه میزان 55 میلیارد ریال و همچنین برای خرید تجهیزات آن مبلغی بالغ بر 15 میلیارد ریال هزینه شده است.

دکتر دل پیشه ادامه داد: این بیمارستان دارای درمانگاه تخصصی و شامل بخش های اورژانس، داخلی، اطفال، زنان، جراحی، داروخانه، آی سی یو، سی سی یو، رادیولوژی دیجیتال، سیستم اکسیژن ساز سانترال و آزمایشگاه است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.58365s, 19q