محروميت از طبابت پزشكان زيرميزي بگير

۱۳۹۲/۱۱/۲۴ - ۱۰:۵۶ - کد خبر: 105604
محروميت از طبابت پزشكان زيرميزي بگير

سلامت نیوز : به نام دانه‌درشت‌ها معروف هستند. وزارت بهداشت و درمان به همراه سازمان نظام‌پزشكي بعد از سال‌ها به موضوعي رسيدگي كردند كه جامعه پزشكان را آلوده كرده بود. زيرميزي بگير‌هاي دانه درشت معرفي شدند و به گفته مسئولان بهداشت و درمان از بزرگ‌ها شروع كرده‌اند و به كوچك‌ها هم خواهند رسيد. پزشكان متخلف حساب كار دست‌شان آمده است. چندي پيش بود كه مصري نماينده مجلس با سخنان خود پزشكان را آزرد. او پزشكان را دزد خطاب كرد. در مقابل اين صحبت‌هاي مصري دكتر مسعود پزشكيان عضو كميسيون بهداشت مجلس به تهران‌امروز مي‌گويد: نمايندگان با پزشكاني كه پول‌هاي آنچناني مي‌گيرند، قرارداد دارند. با پزشكان معمولي قرارداد ندارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه تهران امروز ؛ به‌زعم کارشناسان، شايد همين قراردادها باعث شد كه پزشكان دانه‌درشت براي وزير بهداشت و درمان، رئيس سازمان نظام‌پزشكي و... كه عملكرد اشتباه آنها را مورد بررسي قرار دادند خط و نشان بكشند و آنها را تهديد كنند. دكتر سيامك مره‌صدق، عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس نيز در گفت‌وگو با تهران امروز، نگراني خود را از الگوبرداري دانشجويان از اين اساتيد دانشگاه‌ اعلام مي‌كند و مي‌گويد: بايد با اين افراد برخورد شديدتري بشود. مقام هيات علمي داراي يك مقام با ارزش‌هاي پاك است و آنها از اين مقام سوءاستفاده مي‌كنند. او با تاكيد بر اينكه اين حركت بايد تداوم داشته باشد، ادامه مي‌دهد: اميدوارم اين حركت مقطعي و كوتاه مدت نباشد.

در مدت كوتاهي از سوي وزارت بهداشت به سر و سامان برسد. البته جاي تشكر دارد زيرا چيزي نزديك به 8 سال است كه وزارت بهداشت و درمان مي‌خواهد با اين افراد برخورد كند. هر موقع كه تصميم جدي مي‌گرفت حداكثر با برخورد با چند پزشك جواني كه در شهرستان‌ها و شهرهاي كوچك زيرميزي‌ مي‌گرفتند اين جريان تمام مي‌شد و كاري به دانه درشت‌ها و پزشكان معروف و پربيماري كه در شهرهاي بزرگ مثل تهران هستند نداشتند. خوشبختانه در حال حاضر برخورد از دانه درشت‌ها شروع شده و اين باعث مي‌شود كه كل اين فرهنگ خطاكارانه نابود شود. حركت مثبت وزارت بهداشت و درمان در چندماه اخير براي برخورد با اين مقوله، جاي اميدواري دارد و عزم جدي وزير در برخورد با تعرفه‌هاي غيرقانوني كاملا مشخص است.

محمد جهانگيري، معاون نظارت و برنامه‌ريزي سازمان نظام‌پزشكي نيز از نظارت بيشتر بر بيمارستان و مطب‌ها خبر مي‌دهد و مي‌گويد: با توجه به تخلفي كه پزشكان مي‌كنند از تذكر تا محروميت از طبابت در انتظار پزشكاني است كه دريافت‌هاي خارج از تعرفه دارند.ما فقط به‌دنبال افزايش تعرفه‌ها نيستيم بلكه اصلاح فرايند خدمات را هم در دستور كار خود قرار داده‌ايم. جهانگيري به خدمات پزشكي كه تعرفه معيني ندارند نيز اشاره مي‌كند و مي‌افزايد: بسياري از خدمات پزشكي تعرفه ندارند كه علاوه بر تعريف ارزش نسبي آنها در برخي جاها نيز سعي مي‌كنيم تا هزينه‌ها را پايين بياوريم چرا كه برخي تعرفه‌ها متناسب با خدمتي كه ارائه مي‌شود يا يك خدمت ديگر در همان سطح نيست و بايد متعادل شود.

جهانگيري در پاسخ به اينكه كميته برخورد با پزشكان زيرميزي بگير در سازمان نظام‌پزشكي تاكنون چه تدابيري انديشيده افزود: اين كميته مشترك بين وزارت بهداشت و سازمان نظام‌پزشكي تشكيل شده كه مختص به چند نفر نيست و از طريق انجمن‌هاي علمي، تخصصي پزشكاني، افرادي كه دريافت خارج از تعرفه داشته باشند را شناسايي و برخورد لازم را انجام مي‌دهيم. اعلام كرده‌ايم كه نوع خدماتي كه ارائه مي‌شود و تعرفه مربوط به آن در مطب‌ها اطلاع‌رساني شود تا مردم از حق خود آگاه باشند و در صورت تخلف از مبادي قانوني و دادسراهاي انتظامي مي‌توانند اقدام كنند. در صورت تاييد تخلف محروميت‌هاي متفاوتي را با توجه به شرايط در نظر مي‌گيريم كه از تذكر گرفته تا محروميت از طبابت افزايش خواهد يافت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
صابر
بنده کولیت دارم و روزی 6 قرص مصرف میکنم. قرص های ایرانی قیمت مناسبی دارند اما کیفیت بسیار پائینی دارند به نحوی که پس از یک دوره کوتاه مصرف به دلیل وخیم شدن بیماری به تشخیص چندین پزشک مجبور شدم از قرص های خارجی استفاده کنم. به عقیده همه آنها قرص های ایرانی کیفیت ندارد. قرص های مزالازین خارجی هم تقریبا هر عدد 1500 تومان است. یعنی من روزانه باید 9 هزار تومان بابت قرص هزینه کنم.که میشه ماهی حداقل 270 هزار تومان البته غیر از هزینه های دیگه ای که این بیماری به من و خانواده ام تحمیل می کنه.مسئولین محترم تو رو خدا با توجه به خطرناک بودن بیماری کولیت یه فکری هم به حال ما کنید.
2.21412s, 20q