تلاش براي دانشگاهي كردن طب سنتي در كشور يك ضرورت است

۱۳۸۷/۰۲/۱۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10566
تلاش براي دانشگاهي كردن طب سنتي در كشور يك ضرورت است
به گزارش‌ايرنا حسين بهرامي روزشنبه‌در همايش"ارتباطات بين‌الملل دانشگاهي و نقش آن در توسعه علمي اقتصادي كشور" در تبريز گفت:تاريخ براين اين نكته گواهي مي‌دهد كه ايرانيان در زماني نه چندان دور،طلايه‌دارطب سنتي در جهان بودند به طوري كه‌كتب‌پزشكي‌بوعلي سينا تاقرن شانزدهم در دانشگاه‌هاي معتبر اروپا تدريس مي‌شد.
بهرامي‌اظهارداشت: تلاش براي علمي كردن طب سنتي كشور در سال‌هاي گذشته روند صعودي داشته و اقبال همگان نيز به استفاده از طب سنتي براي درمان بسياري از بيماري‌ها گسترش يافته است.
وي اضافه كرد: پذيرش  ۲۴ دانشجو در رشته " طب سنتي " يكي از دانشگاه‌هاي علوم پزشكي تهران،نشان‌ازاهتمام وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي براي احيا و تقويت اين علم بومي دارد.
وي با تاكيد بر لزوم گسترش طب سنتي در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور در مناطق مختلف از اعزام گروهي از علاقه‌مندان اين رشته علمي به چين براي فرا گرفتن اصول علمي آن‌رااقدامي ارزنده‌درراستاي توسعه طب سنتي به شيوه علمي در كشور دانست.
دبير شوراي طب سنتي همچنين از برنامه اعزام تعدادي از فعالان عرصه طب سنتي به چين به عنوان گامي در راستاي گسترش ارتباطات بين‌الملل دانشگاهي ياد كرد.
وي بابيان‌اين‌مطلب‌كه‌هم‌اكنون دانشكده‌هاي طب سنتي چين در كشورهاي آمريكاي شمالي و استراليا داير است بر لزوم درس گرفتن از اين تجربه براي احيا و تقويت طب سنتي بومي كشورمان تاكيد كرد.
همايش يكروزه"ارتباطات بين‌الملل دانشگاهي ونقش‌آن در توسعه علمي اقتصادي كشور"با هدف شناسايي اين نوع روابط و نقش آن در رشد وبالندگي كشور، اهميت ارتباطات بين‌الملل دانشگاه‌هاي مادر در ارتقاي كيفي و علمي و نقش جزاير دانايي در شكل‌گيري آينده علمي‌كشور در دانشگاه علوم‌پزشكي تبريز برگزار شد.
اعضاي"شبكه دانش و نوآوري ايرانيان خارج از كشور " موسوم به "گروه نيكي" ميهمان ويژه اين همايش يكروزه هستند.ك/ ۲ 
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.83639s, 18q