واريس را با درمان هاي خانگي رفع کنيد

۱۳۹۲/۱۱/۲۶ - ۱۰:۴۲ - کد خبر: 105677
واريس را با درمان هاي خانگي رفع کنيد

سلامت نیوز : واريس، رگ هاي متورم و بزرگ شده اي است که در سطح پوست به شکل برآمدگي ديده مي شود. اين رگ ها اغلب به رنگ آبي يا بنفش است و در پشت ساق، ران يا قوزک مشاهده مي شود. هر چند رگ هاي واريس دردناک است اما خطري براي فرد به وجود نمي آورد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ؛ روش هاي درماني متعددي براي درمان واريس وجود دارد، در ادامه مطلب به معرفي چند راهکار و درمان خانگي مي پردازيم.

سرکه سيب:سرکه سيب، خاصيت طبيعي پاک کننده دارد و در درمان واريس بسيار موثر است. با ماليدن سرکه سيب روي موضع، روند خون رساني و گردش خون بهبود مي يابد بنابراين ورم کاهش پيدا مي کند. سرکه را صبح و شب قبل از خواب به مدت چند ماه روي قسمت مبتلا به واريس ماساژ دهيد تا ورم بخوابد.

روغن زيتون: روغن زيتون علاوه بر تقويت گردش خون، درد و التهاب ناشي از واريس را کاهش مي دهد. مقدار مساوي از روغن زيتون را با روغن ويتامين E مخلوط کنيد. اين مخلوط را براي چند دقيقه روي رگ ها بماليد. اين کار را به طور روزانه، به مدت يک يا ۲ ماه و روزي ۲ بار انجام دهيد.

ويتامين E:ويتامين E تقويت کننده گردش خون است و به طور موثر واريس را درمان مي کند. براي بهبود، به صورت موضعي از روغن يا کرم ويتامين E استفاده کنيد.

سير: سير کاهش دهنده موثر التهاب و علايم ديگر واريس است. به گردش خون کمک مي کند و سموم موجود در رگ هاي خون را دفع مي کند. ۶عدد حبه سير را خرد کنيد و با آب سه پرتقال و ۲ قاشق غذاخوري روغن زيتون در يک شيشه تميز بريزيد و پس از ۱۲ ساعت از آن استفاده کنيد. هر بار چند قطره را روي قسمت هاي موثر بماليد سپس با پارچه کتان محل را تا صبح ببنديد. براي کسب نتيجه بهتر اين کار را براي چند ماه تکرار کنيد.

نمک اپسوم (منيزيم سولفات):

مصرف اين نمک،گردش خون را بهبود مي بخشد و تا اندازه اي علايم واريس را نيز کاهش مي دهد. کافي است روزي نيم ساعت پاهاي خود را در محلول نمک و آب قرار دهيد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.44165s, 19q