آمادگی ایران برای ارائه خدمات پزشکی به افغانستان

۱۳۹۲/۱۱/۲۶ - ۱۴:۵۶ - کد خبر: 105708

سلامت نیوز : وزير تحصيلات عاليه افغانستان در رأس هيئتي با وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي كشورمان ديدار كرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ دكتر عبيداله عبيد در ديدار با وزير بهداشت خواستار اعزام دانشجويان علوم پزشكي افغانستان در مقاطع مختلف دكتراي حرفه اي و تخصصي در كليه رشته ها به ايران شد.

وی با اشاره به نیاز این کشور در يخش های كلينيكي، تخصصي و فوق تخصصي خواستار همكاري ايران در رشته هاي جراحي، قلب، دندانپزشكي، گوارش، چشم، گوش و حلق بيني و پرستاري و مامايي شد.

وزير تحصيلات عاليه افغانستان با تاكيد بر مشتركات فرهنگي بين دو كشور افزود: افغانستان با تركيه، هند، پاكستان و چند كشور ديگر تبادل دانشجو دارد اما بدليل پيشرفت هاي چشمگير ايران بخصوص در زمينه پزشكي، همچنين رضايت والدين دانشجويان بويژه دختران براي تحصيل در ايران اسلامي خواستار اعزام دانشجو به ایران هستیم.

بنا بر اين گزارش دکتر سیدحسن هاشمی وزير بهداشت نیز در اين ديدار با اشاره به فرهنگ و زبان مشترك بين دو كشور گفت: ما آماده هر گونه همكاري در جهت ارائه خدمات آموزشي و پزشكي و بهداشتي درماني هستیم.

وی با تاكيد بر كيفيت آموزش در دانشگاههای ايران افزود: در حوزه تحصيلات پزشكي، فلوشيپ و دوره هايي كه مي تواند در انتقال مهارت ها مثمرثمر باشد آماده همكاري هستيم.

در این نشست مقرر شد با تشكيل كميته مشترك بين دو كشور جهت توسعه و تسريع در همكاريهاي مشترك در حوزه آموزش پزشكي، هر يك از طرفين نسبت به معرفي نماينده تام الختيار خود مبادرت كرده تا پس از مذاكرات و بررسي جزئيات همكاري ها در كليه زمينه هاي مربوطه به خصوص پذيرش دانشجويان و پزشكان افغانستان در سطوح، مقاطع و رشته هاي مورد نياز گروه پزشكي نسبت به ارائه برنامه همكاري ها اقدام كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.29037s, 19q