آغاز طرح بسيج سلامت نوروزی از اول اسفند/ تشدید نظارت بر اماكن عمومی و عرضه مواد غذايي

۱۳۹۲/۱۱/۲۶ - ۱۴:۵۹ - کد خبر: 105712

سلامت نیوز : معاون بهداشتي وزارت بهداشت از برگزاري برنامه بسيج نوروزي سال 1393 از اول اسفند 92 به منظور ضرورت تشديد نظارتهاي بهداشتي بر اماکن عمومي خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ دكتر علي اكبر سياري با اعلام اين خبر گفت: برنامه بسيج نوروزي با توجه به نزديكي فصل بهار و ايام تعطيلات نوروزي به منظور ضرورت تشديد نظارت هاي بهداشتي هدفمند بر فعاليت مراكز و اماكن عمومي خاص مانند مراكز تهيه، توزيع، عرضه و فروش مواد غذايي، مراكز اقامتي، تفريحي و گردشي و تاريخي اجرا مي شود.

وي افزود: وزارت بهداشت به منظور حفظ سلامت مسافران نوروزي و پيشگيري از بروز اپيدمي هاي منتقله از آب و غذا برنامه بسيج سلامت نوروزي را برگزار مي كند.

سياري با بيان اينكه اجراي اين برنامه طي ابلاغي به معاونت هاي بهداشتي سراسر كشور اعلام شده است، از دانشگاههاي علوم پزشكي سراسر کشور خواست تا با استفاده حداكثري از توان كارشناسي و امكانات تحت مسئوليت خويش با حضور فعال بر اجراي اين طرح و همچنين هماهنگ بودن اين برنامه در سراسر كشور نظارت كامل داشته و كليه كارشناسان بهداشت محيط نسبت به تهيه و تدوين برنامه عملياتي و اجراي برنامه طبق دستورالعمل اقدام نمايند.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اهميت موضوع سلامت و رسالت سنگين وزارت بهداشت جهت نظارت بر اماكن عمومي اضافه كرد: انتظار مي رود هم نسبت به پوشش نظارت بر مراكز تهيه، توزيع، عرضه و فروش مواد غذايي و اماكن حساس و همچنين پوشش نظارتي بر اماكن اقامتي و اماكن بين راهي اقدام شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14131s, 19q