سه برنامه مهم سلامت روان در سال 93/ بخش‌های روانپزشکی بیمارستان‌ها استاندارد می‌شوند

۱۳۹۲/۱۱/۲۷ - ۱۰:۳۵ - کد خبر: 105776
سه برنامه مهم سلامت روان در سال 93/ بخش‌های روانپزشکی بیمارستان‌ها استاندارد می‌شوند

سلامت نیوز : معاون اجرایی دفتر سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت از اقدامات انجام شده برای استانداردسازی بخش‌های روانپزشکی بیمارستان‌ها خبر داد و گفت: در این زمینه هنوز در مقایسه با استانداردهای علمی و جهانی فاصله زیادی داریم.

علی اسدی در گفت وگو با (ایسنا)، به برنامه استانداردسازی بخش‌های روانپزشکی بیمارستان‌ها اشاره کرد و گفت: به این منظور، قانون اختصاص 10 درصد تخت‌های بیمارستان‌های عمومی به بخش‌های روانپزشکی را پیگیریم که البته پیگیری‌هایمان دستاوردهای خوبی به دنبال داشته است.

وی افزود: به لحاظ استاندارد، بخش‌های روانپزشکی نسبت به گذشته تغییر وضعیت بهتری داشته‌اند اما در مجموع هنوز در مقایسه با استانداردهای علمی و جهانی فاصله زیادی داریم. در این راستا نگرش و سیاست‌های مثبتی وجود دارد که امیدوارکننده است.

اسدی به کمبود تخت های روانپزشکی در کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیش از 7000 تخت روانپزشکی در کشور وجود دارد؛ این درحالیست که نیاز کشور به حدود 12 هزار تخت روانپزشکی است. بنابراین حدود 3000 تا 4000 تخت روانپزشکی کمبود داریم. در این راستا به سمتی حرکت می‌شود که این نیاز از طریق ایجاد تخت‌ها در بیمارستان‌های عمومی تامین شود. نگرش به سمت راه‌اندازی بیمارستان‌های تک تخصصی نیست؛ چرا که هزینه و همچنین انگ اجتماعی آن زیاد است.

وی همچنین سلامت روان محیط و کار، سلامت روان زنان باردار و سلامت روان سالمندان را برنامه‌های پیش بینی شده در حوزه سلامت روان، برای اجرا در سال 93 اعلام کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.64217s, 19q