آغاز رسمی بررسی تعرفه‌های درمانی سال 93/قیمت واقعی خدمات پزشکی مبنای تعیین تعرفه‌ها

۱۳۹۲/۱۱/۲۸ - ۱۰:۳۶ - کد خبر: 105876
آغاز رسمی بررسی تعرفه‌های درمانی سال 93/قیمت واقعی خدمات پزشکی مبنای تعیین تعرفه‌ها

سلامت نیوز : نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه تعرفه های درمانی بزودی مشخص می شود، گفت: بررسی رسمی تعرفه های پزشکی آغاز شده است.

عبدالرحمان رستمیان در گفت و گو با پانا، خاطرنشان کرد: بررسی رسمی تعرفه‌ های پزشکی بخش دولتی، خصوصی و غیر دولتی از هفته گذشته در جلسه شورای عالی بیمه آغاز شده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه امسال روش تعیین تعرفه های درمانی تغییر می کند، اظهار داشت: قیمت واقعی خدمات پزشکی و درمانی مبنای تعیین تعرفه ها قرار می گیرد.
وی افزود: در حال حاضر جلسات شورای عالی بیمه و وزارت بهداشت برای تعیین نرخ تعرفه های درمانی تشکیل می شود کارشناسان مشغول بررسی ابعاد مختلف تعرفه ها هستند.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با ابراز امیدواری از اینکه نرخ تعرفه های درمانی در سال آینده واقعی باشد، گفت: امیدواریم که نرخ درمان به تعرفه های واقعی نزدیک شود و بار پرداخت هزینه ها بر دوش مردم نباشد.
وی با بیان اینکه شورای عالی بیمه متولی تعیین تعرفه های پزشکی است، خاطرنشان کرد: جلسه این شورا در هفته گذشته تشکیل شد و قرار است که نرخ تعرفه های درمانی تا پایان امسال نهایی و اعلام شود.
به گفته این نماینده مجلس، شورای عالی بیمه متشکل از بیمه گزاران، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
وی با بیان اینکه رابطه مالی میان بیمار و پزشک باید کم شود، گفت: برای کاهش سهم پرداخت مردم در هزینه های درمان باید روشی مناسب ارائه شد تا نرخ تعرفه ها واقعی شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.28222s, 19q