جهت تأمین نظر شورای نگهبان انجام گرفت؛

مخالفت مجلس با اختصاص مالیات سلامت به معاونت برنامه ریزی/ اعتبارات در اختیار دولت

۱۳۹۲/۱۱/۲۸ - ۱۵:۱۹ - کد خبر: 105911
مخالفت مجلس با اختصاص مالیات سلامت به معاونت برنامه ریزی/ اعتبارات در اختیار دولت

سلامت نیوز: نمایندگان مردم در خانه ملت جهت تأمین نظر شورای نگهبان مالیات بخش سلامت که از ارزش افزوده حاصل می شود را در اختیار دولت قرار دادند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه 28 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق مجلس درباره لایحه بودجه 93 برای تأمین نظر شورای نگهبان با 188 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 228 نماینده حاضر با اصلاح بند یک الحاقی به تبصره 9 موافقت کردند که براساس آن عبارت "سهم هر یک از مواد مذکور توسط معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تعیین و تخصیص می یابد" حذف شد.

براساس بند الحاقی اصلاح شده به تبصره 9 از ابتدای سال 1393 علاوه بر افزایش قانونی نرخ مالیات بر ارزش افزوده ، یک واحد درصد به عنوان مالیات سلامت به نرخ مالیات بر ارزش افزوده سهم دولت اضافه و همزمان با دریافت مستقیما به ردیف درآمدی11052 واریز می‌شود.

صددرصد (100%) منابع دریافتی از طریق ردیف122-530000 به پوشش کامل درمان افراد ساکن در روستاها و شهرهای بیست هزار نفر جمعیت و پائین‌تر و جامعه عشایری (در چارچوب نظام ارجاع) اقدام نماید و پس از تحقق هدف فوق نسبت به تامین تجهیزات بیمارستانی با اولویت بیمارستانهای مناطق توسعه نیافته، مصارف هیات امنای ارزی و ارتقاء سطح بیمه بیماران صعب‌العلاج و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی خارج از روستاها و شهرهای بالای بیست هزار نفر جمعیت اقدام نماید.

هرگونه پرداخت هزینه‌های پرسنلی نظیر حقوق و مزایا، اضافه کار، کمک های رفاهی، پاداش، فوق العاده های مأموریت، کارانه، بهره وری، مدیریت، نوبت کاری، دیون و مانند آن و همچنین هزینه های اداری نظیر اقلام مصرفی، اداری و تأمین اثاثیه و منصوبات اداری از این محل ممنوع می باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16227s, 19q