اثرات سوء زورگویی بر جسم و روان کودکان

۱۳۹۲/۱۱/۲۹ - ۱۶:۱۹ - کد خبر: 106019

سلامت نیوز :متخصصان بیمارستان اطفالِ بوستون هشدار دادند کودکانی که در سن‌ کم بیشتر در معرض زورگویی و رفتارهای تهدیدکننده بزرگترها هستند، تاثیر مخرب این سوءرفتارها بر سلامت جسم و روان آنها شدیدتر و طولانی‌تر خواهد بود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ «لائورا بوگارت»، محقق ارشد این مطالعه و تیم تحقیقاتی‌اش به بررسی اطلاعات 4297 کودک و نوجوان پرداختند. آنها همچنین به طور دوره‌ای با این کودکان در مورد سلامت جسم و روان‌شان و همچنین مواردی که این سوءرفتارها را تجربه کرده بودند، صحبت کردند.

در این بررسی مشخص شد اعمال زور به کودکان و تهدید آنها در هر سنی با وخیم شدن وضعیت سلامت جسم و روان، افزایش علائم افسردگی و کاهش خودارزشی و عزت نفس در آنها مرتبط است.

علاوه بر این گروهی از شرکت‌کنندگان در این مطالعه که تجربه طولانی از قرار گرفتن در معرض رفتارهای زورگویانه را داشتند با سختی و مشکلات فزاینده‌ای در انجام فعالیت‌های بدنی همچون راه رفتن،‌ دویدن یا شرکت در کلاس‌های ورزشی روبرو بوده‌اند.

بوکارت همچنین گفت: بررسی ما نشان می‌دهد اعمال زور و تهدید کودکان در طولانی‌مدت، تاثیر شدید بر سلامت کلی کودکانی دارد که قربانی زورگویی بزرگترها هستند و تاثیرات منفی این رفتارها روی هم انباشته شده و با گذشت زمان وخیم‌تر می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.62746s, 19q