درصدی از جراحان زیرمیزی می گیرند

۱۳۹۲/۱۱/۳۰ - ۱۲:۰۴ - کد خبر: 106067
درصدی از جراحان زیرمیزی می گیرند
سلامت نیوز : رئیس مجمع عمومی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در واکنش به موضوع بی اخلاقی برخی پزشکان، گفت: درصدی از جراحان هستند که زیرمیزی می گیرند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ مسعود خاتمی با اشاره به برگزاری دومین آیین اهدای جایزه ملی شهید دکتر محمدعلی رهنمون، گفت: در این کنگره از تعدادی شهدای کادر پزشکی، امداد‌گر، پرستار و افرادی که در امداد و نجات طی دوران دفاع مقدس فعالیت کرده‌اند تقدیر می‌شود. همچنین امسال از دو تن از جانبازان بسیج جامعه پزشکی نیز تقدیر خواهد شد.

وی افزود: این کنگره علمی با هدف ثبت خاطرات و تجربیات تخصصی پزشکی برگزار می‌شود تا در کتاب متون پزشکی به صورت اثری ماندگار تجربیات پزشکی دوران جنگ را به تصویر بکشد.

خاتمی با اشاره به اینکه در این کنگره سعی شده از افرادی دعوت شود که در دوره جنگ حضور داشته‌اند گفت: کنگره شهید رهنمون با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله، جامعه جراحان خوزستان، دانشگاه جندی شاپور اهواز و بسیج جامعه پزشکی کشور برگزار می‌شود و طی روزهای یکم و دوم اسفند در بیمارستان صحرایی امام حسین(ع) در همان منطقه‌ای که دکتر رهنمون به شهادت رسیده این کنگره برپا خواهد شد.

وی تصریح کرد: همچنین قرار است بیمارستانهای صحرایی که در کنار خط مقدم جبهه در آن دوران برپا شده بود و اعمال جراحی سنگین را انجام می‌داد بازسازی شوند تا محل بازدید عموم قرار گیرد.

خاتمی ادامه داد: قطب تروما نیز در این کنگره از طرف وزارت بهداشت به دانشگاه بقیة‌الله سپرده شده تا علاوه بر ثبت تجارب جنگی مباحث مربوط به تروما‌های طبیعی و غیرطبیعی نیز مطرح و بحث شود.

وی در مورد ضرورت ایجاد قطب تروما در کشور گفت: برخی استانها مانند شیراز مرکز خاصی برای تروما دارند اما بسیاری از شهرهای حادثه‌خیز کشور این قطب را ندارند که به نظر می‌رسد برای بحث پیشگیری و آمار بالای تصادفات جاده‌ای این قطبها باید راه‌اندازی شوند.

رئیس مجمع عمومی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: طبق آماری که بهداری نیروی زمینی سپاه اعلام کرده 6 هزار شهید کادر پزشکی طی دوران دفاع مقدس بر جای مانده که فقط 4 هزار نفر آنها در سامانه در حال ثبت است.

خاتمی با اشاره به اینکه این کنگره علاوه بر اینکه در این کنگره یادی از پزشکان دوره دفاع مقدس خواهد شد گفت: همچنین خاطرات علمی این افراد ثبت می‌شود تا تجربه‌ای ارزنده از این دوران برجای بماند.اگرچه ثبت این خاطرات علمی دیر شده اما ضروری به نظر می‌رسد.

وی گفت: تاکنون از سوی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور بیش از 100 بیمارستان صحرائی در سراسر کشور راه‌اندازی شده است و در این کنگره نزدیک به 3 هزار نفر شرکت خواهند کرد.

رئیس مجمع عمومی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در پاسخ به این سئوال که برخی پزشکان اخلاق پزشکی را نادیده می‌گیرند گفت: درصدی از جراحان هستند که زیرمیزی می گیرند و قداست جامعه پزشکی را زیر سئوال برده اند.

وی گفت: این بی‌اخلاقی که از سوی برخی پزشکان سر می‌زند از نقاط ضعفی است که باید زدوده شود و به نظر می‌رسد مسئولان مربوطه برای آن فکری کرده‌اند. این اتفاقات زمانی که ضوابط کنترل نشوند رخ می‌دهد که اعمال غیرقانونی بوده و نباید انجام شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.4897s, 19q