آقای معاون وزیر به فکر جان مردم هم باشید

۱۳۹۲/۱۱/۳۰ - ۱۳:۱۹ - کد خبر: 106077
آقای معاون وزیر به فکر جان مردم هم باشید

سلامت نیوز : معاون فنی مهندسی پلیس راهور گفت: اگر بار دیگر اتوبوس‌های اسکانیا حادثه ساز شوند مسئولیت جان باختگان صرفا متوجه شرکت سازنده نخواهد بود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ؛ سرهنگ احمد رستمی در واکنش به اظهارات محسن صالحی نیا معاون محترم وزیر صنعت و معدن و تجارت در بازدید از شرکت عقاب افشان سازنده اتوبوسهای اسکانیا اظهار داشت:با توجه به اینکه سهم اتوبوسهای اسکانیا در ناوگان مسافربری کشور به کمتر از ۱۰% می‌رسد اما متاسفانه ۵۳% از کشته‌های این ناوگان متعلق به این اتوبوس است.

وی ادامه داد: در حالی که آتش سوزی پس از تصادف اتوبوسهای اسکانیا همچنان افکار عمومی را رنج می‌دهد شرکت سازنده به جای تبعیت از قانون، عذرخواهی از زیاندیدگان و فراخوان محصولات به منظور رفع عیب و جلب اطمینان مسافران و مشتریان خود متاسفانه با اتلاف وقت و در سایه حمایت‌های غیر منطقی به دنبال فرافکنی است.

به گفته رستمی، پلیس راهور به موجب وظیفه قانونی خود برای حفظ جان و سلامتی مردم شماره گذاری اتوبوس اسکانیا مدل ۴۲۱۲ را تا رفع معایب متوقف و شرکت سازنده نیز در صدد رفع عیب برآمده و اتوبوس جدیدی را جهت شماره گذاری معرفی کرده است و پلیس با دقت در حال بررسی و انجام مراحل قانونی جهت شماره گذاری است.

وی با بیان اینکه در این میان انتظار می‌رفت معاون محترم وزیر صنایع به فکر جان مردم هم باشند اظهار داشت: چرا که اگر بار دیگر اتوبوس‌های حادثه ساز در حال تردد اسکانیا دچار تصادف شوند و باز مسافرانی در حریق ناشی از آن بسوزند مسولیت جان باختگان صرفا متوجه شرکت سازنده نخواهد بود.

معاون فنی مهندسی پلیس راهور به به شرکت سازنده این اتوبوس توصیه کرد که اهتمام جدی و عاجلی در جهت رفع معایب اسکانیا مدل ۴۲۱۲به عمل آورد تا شرایط شماره گذاری آن احراز شده و فراخوان اتوبوسهای مشابه در چرخه حمل و نقل را جهت رفع معایب اجرا کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.8512s, 18q