80 درصد بیمارستانهای کشور دستگاه بی‌خطر ساز زباله دارند

۱۳۹۲/۱۱/۳۰ - ۱۶:۱۳ - کد خبر: 106086

سلامت نیوز : رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: 80 درصد بیمارستان‌های کشور به دستگاه بی‌خطر ساز زباله مجهز هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ کاظم ندافی با بیان این مطلب افزود: بر اساس آمار اعلام شده 5 درصد بیمارستانها نیز قرارداد معتبر خرید دستگاه های بی خطر ساز را بسته‌اند و فقط 15 درصد بیمارستانهای کشور فاقد این دستگاه‌ها هستند که امید است تا پایان سال آینده پوشش 100 درصدی بیمارستانهای کشور با دستگاه های بی خطر ساز را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در کنترل پسماندهای پزشکی نسبت به سایر پسماندها مانند پسماند کشاورزی پیشرفت قابل توجهی داشته‌ایم افزود: در حال حاضر بیمارستان های مجهز و بزرگ با تعداد تخت زیاد به دستگاه های بی خطر ساز مجهز بوده و برخی بیمارستانهای با تعداد تخت کم و و مراجعه کننده اندک نیز از این دستگاه ها برخوردار نیستند که با در اختیار گذاشتن اعتبارات، به دستگاه‌های بی خطر ساز مجهز می‌شوند.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: سایر پسماندهای پزشکی که شامل پسماندهای درمانگاه‌ها، کلینیک ها و مطبهاست نیاز به یک سیستم متمرکز برای جمع آوری پسماندها دارد که با همکاریهایی که بین سازمان مدیریت پسماند، ‌سازمان حفاظت محیط زیست،‌ سازمان نظام پزشکی و سایر نهادهای وابسته صورت گرفته است یک برنامه هدف، برای مدیریت پسماند پزشکی در حال تنظیم است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.44432s, 18q