كلاهبرداري به شيوه «تماس بي‌پاسخ»!

۱۳۹۲/۱۲/۰۱ - ۰۸:۴۴ - کد خبر: 106104

سلامت نیوز:رئيس پليس فتاي فرماندهي انتظامي استان خوزستان روش كلاهبرداري جديد از مردم را شرح داد.

سرهنگ سعيد شعبان در تشريح جزئيات اين شيوه گفت: اخيرا پيامك‌هايي از سرويس ارسال پيامك انبوه با شماره‌هاي مختلف براي مردم ارسال، كه در آن با بهانه‌اي از مخاطب خواسته مي‌شود كه با يك شماره تلفن شهري يا شماره همراه تماس حاصل نمايد تا مثلا درباره قسط خودرو يا درخواست وام بانكي و يا... هماهنگي شود.

وي افزود: با توجه به اينكه مخاطب، سابقه ذهني در زمينه موضوع مورد اشاره نداشته، لذا حس كنجكاوي وي جلب و با شماره تلفني كه در متن پيامك داده شده تماس مي‌گيرد تا مشخص شود اشتباهي با وي تماس گرفته شده يا واقعا مشكلي پيش آمده است. پس از تماس با شماره مذكور، پاسخگو اظهار مي‌دارد كه شماره بنده را اشتباهي درج كرده‌اند يا ممكن است پاسخي داده نشود.

شعبان گفت: اخيرا عده‌اي سودجو از طريق ارسال پيامك انبوه براي مردم و دايورت كردن شماره تماس داده شده روي يكي از سرويس‌هاي نقدي مخابرات كه قبلا عضو آن شده‌اند، ترتيبي اتخاذ نموده‌اند تا از هر تماس شهروندان با يك شماره تلفن معمولي (كه روي شماره سرويس پرداخت پولي دايورت شده) تا مبلغ 1000 تومان توسط مخابرات تحت عنوان هزينه خدمات از صورتحساب مردم كسر شده و در پايان هر دوره به حساب فرد سودجو واريز مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
علی
مخابرات اینجامقصر است که همچین شیوه دایورت کردن را گذاشته! اصلا به ازای تماس به مخابرات باید سرویس دهنده باشد و حالا باید غرامت بپردازد
0.13833s, 19q