نامه انجمن حمايت از حقوق حيوانات خطاب به ابتكار

سال 93 را به عنوان سال بدون شكار اعلام كنيد

۱۳۹۲/۱۲/۰۱ - ۰۹:۰۰ - کد خبر: 106105

سلامت نیوز:‌ رييس سازمان حفاظت محيط زيست در جايي گفته بود صدور پروانه شكار تفريحي از نظر سازمان مطلوب نيست، اين در حالي است كه پروانه‌هاي شكار صادر شده در دوره يك ساله گذشته چيزي نزديك به 400 پروانه بوده، پروانه‌هايي كه به دست شكارچيان مي‌رسيد و بقيه‌اش ديگر مشخص نبود كه چه شكار مي‌كنند و مجاز است يا غيرمجاز. اما به دنبال اظهارات معصومه ابتكار رييس سازمان حفاظت محيط زيست در مصاحبه با خبرگزاري فارس انجمن حمايت از حيوانات نامه‌يي را به شرح زير خطاب به ايشان صادر كرد، نامه‌يي كه در آن خواسته شده به صدور مجوز شكار پايان دهد.

سركار خانم دكتر معصومه ابتكار

رياست سازمان حفاظت محيط زيست

با سلام

روز سه شنبه در رسانه‌ها خبري منتشر شد كه جنابعالي در مصاحبه با خبرگزاري فارس عنوان نموديد كه «شكار به عنوان يك تفريح و فعاليت تفريحي از نظر سازمان محيط زيست قابل قبول نيست»! بيان چنين ديدگاهي از طرف سكاندار سازمان حفاظت محيط زيست اگرچه باعث ايجاد موج خوشحالي در بين دوستداران محيط­ زيست و حيات وحش شد ولي از طرف ديگر ابهامات و شائبه‌هاي فراواني را به همراه داشت. شما در حالي اقدام به بيان اين ديدگاه مي‌كنيد كه علي‌رغم اعلام حرام بودن شكار تفريحي از طرف اكثريت مراجع ديني و مذموم و ناپسند بودن اين امر از نظر اكثريت مردم، سازمان تحت امر شما روزانه اقدام به صدور پروانه‌هاي شكار براي شكارچيان داخلي و خارجي كرده و با اطلاع و مجوز شما تورهاي شكار ويژه براي همسايه‌هاي شمالي و جنوبي برگزار مي‌شود.

سركار خانم دكتر ابتكار

باور كنيد كه اكنون شما به عنوان معاونت رييس‌جمهور و رياست سازمان حفاظت محيط زيست منصوب شده‌ايد و دوراني كه در شبكه‌هاي اجتماعي و دنياي مجازي صرفا به همصدايي با دوستداران محيط ­زيست و انتقاد به نحوه مديريت اجرايي سازمان حفاظت محيط زيست سپري مي‌كرديد گذشته است. اگر امروزه به واسطه تعداد بي‌شمار اسلحه شكاري و صدور بي‌رويه مجوزهاي شكار گونه‌هاي جانوري يكي پس از ديگري در معرض خطر قرار مي‌گيرند يا آلودگي هوا به واسطه توليد خودروها و بنزين بي‌كيفيت امان مردم را بريده است، شخص شما مسوول بوده و بايد پاسخگو باشيد. چيزي كه مردم امروز از شما انتظار دارند بيان ديدگاه‌ها و جملات مردم‌پسند نيست بلكه اقدامات عملي و ملموسي است كه بتواند محيط زيست را از اين وضعيت بحراني نجات دهد.

اگر واقعا به ناپسند بودن شكار تفريحي باور داريد لطفا بي‌درنگ دستور توقف صدور پروانه‌هاي شكار را صادر كنيد و حداقل سال 93 را به عنوان سال بدون شكار اعلام كنيد تا براي مدت كوتاهي هم كه شده طبيعت از صداي غرش تير اسلحه شكارچيان مجاز و غيرمجاز در امان باشد و نفسي تازه كند.

منبع:‌ روزنامه اعتماد

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.66731s, 19q