كشمكش مرگبار

درگيري دو پيك موتوري به مرگ يكي از آنها انجاميد

۱۳۹۲/۱۲/۰۱ - ۰۹:۰۷ - کد خبر: 106107

سلامت نیوز:‌ كارآگاهان و بازپرس جنايي تهران در حال رمز گشايي از يك درگيري منجر به مرگ هستند كه مشخص نيست علت مرگ ضربات ناشي از درگيري بوده يا موضوعي ديگر در ميان است.

اين موضوع وقتي پيچيده‌تر شد كه ناظران دعواي دو نفر پيك موتوري آنها را از هم جدا كردند ولي وقتي يكي از طرفين دعوا يك ليوان آب خورد به ناگاه نقش برزمين شد و جان باخت.

متهم كه ساجد نام دارد در اين باره گفت: «من و علي رضا همكار بوديم. باهم در يك پيك موتوري كار مي‌كرديم. مشكلي نداشتيم. نمي‌دانم چه اتفاقي افتاد. من هميشه به عليرضا احترام مي‌گذاشتم. او از من بزرگ‌تر بود و دو تا بچه داشت. حدود ساعت هفت شب بود. قرار بود من بار ببرم و نوبت من بود. علي رضا كه نمي‌دانم از كجا عصباني بود شروع كرد شكايت كردن از اينكه چرا اين پسر كه 20 سال از من كوچك‌تر است بايد زودتر بار ببرد وقتي من اينجا قديمي‌تر هستم و اولويت بايد با من باشد. اين موضوع به مشاجره لفظي و فيزيكي بين ما انجاميد. من ضربه سختي به علي رضا نزدم كه بخواهد منجر به فوت او شود. مردمي كه آنجا بودند ما را از هم جدا كردند و هركدام وارد يك مغازه جدا از هم شديم؛ كه ناگهان ديدم مي‌گويند او فوت كرده. به مغازه‌يي كه علي رضا بود رفتم و متوجه شدم اول كه وارد مغازه شده بود مشكلي نداشت اما يك ليوان آب به دستش مي‌دهند. آب را كه مي‌خورد با صورت با ميز جلو برخورد و فوت مي‌كند. خودم هم نمي‌دانم چه اتفاقي افتاد. در همان درگيري بود كه ماموران آمدند و پس از فوت علي رضا من را باخود بردند براي تشكيل پرونده تا الان كه دادسراي جنايي هستم تا بالاخره ببينم چه سرنوشتي در انتظارم است.»

متهم توسط ماموران در محل دستگير و پس از تحقيق از او و انگيزه‌اش و نحوه فوت متوفي، با صدور قانوني بازداشت و پرونده جهت انجام تحقيقات كامل‌تر به مركز اداره آگاهي تهران منتقل شد. متوفي نيز براي علت مرگ و مراحل ديگر به پزشكي قانوني فرستاده شد.

آيا اين مرگ هم يك قتل محسوب مي‌شود؟

برخلاف آنچه از مفهوم قتل برداشت مي‌شود در اين ماجرا نه خوني ريخته شده و نه جراحتي حادث شده است و فرد متوفي نيز از دعوا با سلامت خارج شده و بعد جان باخته است. سئوال اين است كه آيا آب خوردن او باعث مرگش شده است يا اينكه ضربات وارده چنين اثري داشته است؟

علي رامبد، وكيل دادگستري درباره اين حادثه گفت: قتل از جمله سنگين‌ترين جرايم است. اگر يك نزاع و درگيري منجر به فوت شود. نخستين چيزي كه به ذهن مي‌آيد اين است كه قتل ناشي از زدوخورد رخ داده بوده است به همين دليل براي جلوگيري از مخفي شدن و فرار كردن متهم به قتل احتمالي، نخستين كار اين است كه دستور بازداشت فرد مظنون داده مي‌شود.

وي در ادامه افزود: اگر ثابت شود كه هر متهم مستقيما باعث قتل فرد مقتول شده است، قتل عمدي است. همچنين اگر مقتول به دليل پيري يا ناتواني جسماني پس از در‌گيري فوت شود، قتل عمد محسوب مي‌شود. در صورتي كه قتل، عمد تشخيص داده شود، متهم به قصاص نفس محكوم مي‌شود ولي اگر قتل غير‌عمد يا شبه عمد باشد، احكام ديگري براي متهم در نظر گرفته مي‌شود.

منبع:‌روزنامه اعتماد

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.31878s, 18q