هفته اول اسفند ماه صورت می گیرد؛

برگزاری هفته ملی سلامت مردان با شعار ˝سوانح و حوادث ؛ در كمین سلامت مردان˝

۱۳۹۲/۱۲/۰۱ - ۱۱:۵۹ - کد خبر: 106125

سلامت نیوز: هفته ملی سلامت مردان با شعار ˝سوانح و حوادث؛ در كمین سلامت مردان˝ هفته اول اسفند ماه برگزار می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا، امسال هشتمین سالی است كه هفته اول اسفند به عنوان هفته ملی سلامت مردان برگزار می شود.

برپایه این گزارش، حساس سازی و تبیین جایگاه فرهنگی سلامت در جامعه و ایجاد فرهنگ توجه به سلامتی قبل از بیماری، پیشگیری اولیه و تشخیص زود هنگام بیماریهای خطیر و بدون علامت در سطح جامعه مردان، افزایش دسترسی مردان به اطلاعات سلامتی به ویژه از طریق رسانه های ارتباط جمعی، توجه به نیازهای بهداشتی، آموزشی و درمانی مردان و گسترش فرهنگ همکاری درون بخشی و برون بخشی در دستگاههای مرتبط با وزارت بهداشت در مقوله سلامت از جمله اهداف در نظر گرفتن هفته ملی سلامت مردان است.

براساس این گزارش، ستاد برگزاری هفته سلامت مردان كه متشكل از دستگاه های درون بخشی و برون بخشی است، محور اصلی هفته را سوانح و حوادث شغلی و ترافیكی و نقش آن در سلامت مردان انتخاب کرده است و شعار امسال "سوانح و حوادث ؛ در كمین سلامت مردان "می باشد.

برپایه این گزارش، انجمن اورولوژی مشهد به مناسبت هشتمین سال برگزاری هفته ملی سلامت مردان(سما) اقدام به برگزاری دومین همایش ملی سلامت مردان در جوار امام هشتم در اول اسفند ماه کرده است.

از دیگر برنامه های این هفته، برگزاری نشست خبری در روز ششم اسفند ماه با هدف اطلاع رسانی وسیع در سطح سیاستگذاران و مردم در سالن اجتماعات طبقه دوم بلوك B وزارت بهداشت از ساعت 9 تا 12 است.

گفتنی است روز شمار هفته سلامت مردان (سما) شامل: پنجشنبه اول اسفند ماه: سلامت مردان و آسیب های ناشی از حوادث، جمعه دوم اسفند ماه: سلامت مردان و رعایت ایمنی در ورزش، شنبه سوم اسفند ماه: سلامت مردان و رعایت ایمنی در محیط كار، یكشنبه چهارم اسفند ماه: سلامت مردان و رعایت ایمنی در محیط زندگی، دوشنبه پنجم اسفند ماه: سلامت مردان و ایمنی راهها، سه شنبه ششم اسفند ماه: سلامت مردان و ایمنی در رفتار(حذف رفتارهای پر خطر) و چهارشنبه هفتم اسفند ماه: سلامت مردان و رعایت ایمنی در رانندگی نامگذاری شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.81761s, 19q