90 درصد مبتلایان به بیماری ام‌اس جوان هستند

۱۳۹۲/۱۲/۰۳ - ۰۹:۵۹ - کد خبر: 106185

سلامت نیوز : مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ام‌اس استان زنجان 90 درصد از مبتلایان به بیماری ام‌اس را جوان اعلام کرد و گفت: اکثر مبتلایان به این بیماری در سنین بین 20 تا 40 سال قرار دارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ احمد شکوریان ظهر امروز در همایش شکوه مهربانی که در سالن جهاد کشاورزی زنجان برگزار شد، با اشاره به رتبه خوب انجمن حمایت از بیماران ام، اس در بین سایر انجمن‌ها اظهار داشت: این جایگاه مطلوب در حالی به دست آمده است که این انجمن فقط پنج سال سابقه فعالیت دارد.

وی با اشاره به مساعدت ارگان‌های ذیربط در راستای احداث کلینیک تخصصی برای بیماران ام، اس تصریح کرد: جامعه پزشکی و آزمایشگاهی هم در این رابطه مساعدت‌هایی را انجام داده‌اند.

مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران ام، اس استان زنجان به گفته پزشکان در مورد سخت بودن این بیماری در مقایسه با برخی بیماران صعب‌العلاج اشاره و اضافه کرد: با توجه به این اینکه این بیماری تا آخر عمر مبتلایان را درگیر کرده و بیشترین مبتلایان به آن هم جوان هستند در نوع خود از بیماران سخت محسوب می‌شود.

این مسئول 90 درصد از مبتلایان به بیماری ام، اس را در سنین جوانی اعلام کرد و گفت: اکثر مبتلایان به این بیماری در سنین بین 20 تا 40 سال هستند، هر چند مواردی از ابتلا در سنین زیر 20 سال هم مشاهده شده است.

شکوریان با تاکید بر درگیری بیشتر خانم‌ها با این بیماری ادامه داد: 70 درصد از مبتلایان به این بیماری ام، اس از خانم‌ها هستند.

وی قیمت داروهای بیماران مبتلا به ام، اس را بسیار بالا اعلام کرد و ابراز داشت: جمعیت حمایت از بیماران ام، اس به این نسخه‌ها کمک 100 تا 200 هزار تومانی می‌کند.

مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران ام، اس استان زنجان تاکید کرد: تفاوت کمک‌ها و قیمت‌ها داروهای بیماران ام، اس بسیار بالا است.

این مسئول با اشاره به مشکلات حرکتی بیماران مبتلا به بیماری ام، اس متذکر شد: شاکله زندگی بیماران ام‌اس تحت تاثیر این بیماری قرار می‌گیرد.

شکوریان با بیان اینکه انجمن حمایت از بیماران ام‌اس استان زنجان در صدد فراهم کردن مکانی برای تسهیل امور از جمله تردد این بیماران است، ادامه داد: در این راستا زمینی با مساحت 4 هزار متر مربع در یکی از نقاط شهر زنجان تهیه شده تا کلینیک تخصصی برای آنها احداث شود.

وی با بیان اینکه نقشه‌های احداث ساختمان کلینیک تخصصی بیماران ام، اس تهیه شده است، یاداور شد: این نقشه‌ها با همکاری متخصصان امر از جمله پزشکان مغز و اعصاب و انجمن ام، اس کشور تهیه شده است.

مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران ام‌اس استان زنجان خاطرنشان کرد: بر اساس طرح‌های تهیه شده کلینیک تخصص ام‌اس در چهار طبقه احداث می‌شود.

این مسئول در پایان بار دیگر از مساعدت مسئولان استان زنجان به ویژه مدیر کل راه و شهرسازی و مسئولان قبلی و فعلی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تقدیر کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.20313s, 19q