این توصیه‌های غذایی برای عروس و دامادها

۱۳۹۲/۱۲/۰۴ - ۱۳:۱۲ - کد خبر: 106313

سلامت نیوز : اگر مراسم عروسي‌تان به همين زودي‌هاست و مي‌خواهيد از هر نظر عروس جذاب و زيبايي باشيد فقط به توصيه‌ اطرافيان در نوع آرايش، لباس گرفته تا انتخاب سالن و نوع غذايي كه قرار است سرو شود، اكتفا نكنيد و كمي در اين روزها به تغذيه‌تان بيشتر اهميت دهيد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سلامانه ؛ اگر مي‌خواهيد در اين شب بيشتر از اينها بدرخشيد و خوش‌اندام و خوش‌هيکل باشيد بهتر است از خوردن موادغذايي زير اجتناب كنيد.


کافئين
از اثر كافئين بر بدنتان غافل نشويد. مصرف نوشيدني‌هاي كافئين‌دار باعث بروز يا تشديد علايم عصبي در برخي از افراد مي‌شود. از آنجا كه در اين روزها دغدغه فكري‌تان براي برگزاري مراسم كم نيست، بهتر است نوشيدني‌هاي كافئين‌دار نخوريد. هيچ فردي نمي‌خواهد كه در مراسم عروسي‌اش به خاطر عصبي‌بودن مدام در حال حركت باشد بنابراين توصيه مي‌شود اگر از طرفداران پروپاقرص قهوه هستيد، چند هفته قبل از شروع مراسم براي پيشگيري از بروز اين حالت، مصرف آن را كاهش دهيد. در ابتدا ممكن است با كم كردن نوشيدني قهوه نشانه‌هايي مانند ترک دارو مثلا سردرد، خستگي و کوفتگي در شما تظاهر پيدا كند اما بروز اين علايم موقتي است. بهترين نوشيدني، آب است. نوشيدن آب صبح آن هم ناشتا به سوخت‌وساز بيشتر بدن كمك مي‌كند. فراموش نكنيد حتي از دست دادن خفيف آب مي‌تواند انرژي شما را كم كند.

اجتناب از مصرف غذاهاي نفخ‌دار
شما همچنين بايد از مصرف غذاهايي که باعث توليد گاز مي‌شود مثلا لوبيا، کلم بروکلي، کلم بروکسل و... اجتناب كنيد تا در آن روز احساس راحتي در لباس خود داشته باشيد.

نخوردن غذاهاي چرب
به توصيه متخصصان تغذيه بهتر است طي چند هفته مانده به مراسم عروسي، در برنامه غذايي‌تان مصرف غذاهاي کم‌چرب و غني از پروتئين را بگنجانيد. مصرف مواد غذايي چرب مثل محصولات لبني پرچرب، گوشت، پنير و غذاهاي سرخ‌شده ممکن است در عملكرد هضم اختلال ايجاد كند و باعث شود احساس پري داشته باشيد.

آدامس
هرچند مهم است كه در طول مراسم، دهانتان خوشبو باشد اما جويدن آدامس راه‌حل نيست. مصرف آدامس باعث توليد گاز بيشتر در معده مي‌شود و نفخ ايجاد مي‌كند. طي يكي، دو هفته مانده به مراسم هم بهتر است نوشيدني‌هايتان را با ليوان بنوشيد تا ني. چون از بلع هواي بيشتر و ايجاد نفخ و گاز پيشگيري مي‌كند.

مي‌خواهيد لاغر شويد
اصرار نوعروس‌ها براي لاغرشدن قبل از جشن عروسي به تشديد چاقي منجر مي‌شود. كارشناسان استراليايي در يك مطالعه جديد ادعا كردند عروس‌هايي كه با تلاش فراوان مي‌خواهند تا پيش از جشن، وزن خود را كم كنند ظرف چند ماه پس از مراسم با خطر چاقي بيشتر مواجه مي‌شوند. براساس نتايج مطاله‌اي كه در جنوب استراليا روي 350 عروس انجام شد، نوعروس‌هايي كه براي لاغرتر شدن در ماه‌هاي قبل از مراسم اصرار مي‌ورزند، اغلب 6 ماه پس از ازدواج، چاق‌تر مي‌شوند. يكي از عوامل موثر در بروز چاقي بعد از ازدواج اين است كه فرد ديگر دليلي براي رعايت و كنترل وزن ندارد و به همين دليل رژيم خود را رها مي‌كند.

در روز عروسي مجاز به خوردن چه موادغذايي‌اي هستيد؟
بيشتر افراد قبل از شروع مراسم به دليل استرس و جنب و جوش زيادي كه دارند، ميلي به خوردن غذا ندارند. اما به هر حال بدن نياز به انرژي دارد و اگر به اندازه كافي انرژي دريافت نكنيد، عصبي، كج‌خلق و پرتنش خواهيد بود به همين دليل بهتر است هوشيارانه در روز عروسي‌تان غذا بخوريد. متخصصان تغذيه توصيه مي‌كنند ماده غذايي كه انتخاب مي‌كنيد بايد به اندازه كافي انرژي لازم را تامين كند و احساس شادي به شما بدهد. به غير از يك تكه از كيك عروسي كه اجازه خوردن آن را داريد، بهتر است روز عروسي خود را با خوردن يک صبحانه غني از غلات كامل و ميوه‌هايي مانند موز شروع كنيد و عصر قبل از شروع مراسم هم سالاد سبزيجات همراه پروتئين و موادغذايي كم قند يا پروتئين‌هايي مثل كراكر با كره بادام زميني بخوريد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.56104s, 19q