کودکان خیابانی ایران از کشورهای همسایه کمتر است

۱۳۹۲/۱۲/۰۴ - ۱۵:۲۱ - کد خبر: 106326

سلامت نیوز : دبیر علمی اولین همایش ملی کودکان خیابانی با اشاره به اینکه تعداد کودکان خیابانی کشورمان از کشورهای همسایه کمتر است گفت: افزایش کودکان خیابانی رابطه معکوس با سرمایه اجتماعی دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ؛ "سام آرام" در اولین همایش کودکان کار و خیابان که روز یکشنبه در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد اظهار داشت: این همایش با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شده و تاکنون نیز مقالات زیادی به دست ما رسیده که ۴۵مقاله به چاپ رسیده است.

وی تعداد کودکان خیابان ایران را از کشورهای همسایه کمتر اعلام کرد و اظهار داشت: آمار کشور نسبت به آمریکای جنوبی آمار کودکان خیابانی پائین‌تر است.

دبیر علمی همایش کودکان خیابانی تأکید کرد: با توجه به آمار کودکان خیابانی در کشور باید اقداماتی در جهت به حداقل رساندن آن‌ها انجام دهیم و این موضوع نیازمند همکاری تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های ذی ربط است.

سام آرام گفت: قبل از انقلاب تعداد زیادی کودکان خیابانی داشتیم اما بعد از انقلاب تعداد این کودکان به صفر رسید اما بعد از جنگ مجدداً تعداد کودکان خیابان و همچنین سر راهی افزایش پیدا کرد.

به گفته وی باید بررسی‌های لازم انجام شود برای اینکه ببینیم چه شرایطی باعث شده تا تعداد کودکان خیابانی زیاد شود و با توجه به آن دلایل از متخصصان و کار‌شناسان ذی ربط استفاده لازم را برای رفع این مشکل داشته باشیم.هنگامی که سرمایه اجتماعی بالا رود آسیب‌ها کم می‌شود و وقتی تعداد کودکان خیابانی زیاد شود معنی آن این است که عدالت در جامعه کم شده است.

به گفته سام آرام در حال حاضر مدتی است که سرمایه اجتماعی دوباره افزایش پیدا کرده و با آغاز دولت تدبیر و امید این سرمایه‌ها زیاد شده و چنانچه بتوانیم آن را حفظ کنیم تعداد کودکان خیابانی و همچنین آسیب‌های اجتماعی کمتر خواهد شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.76156s, 19q