بیمه ها باید از برنامه ملی خونهای نادر حمایت کنند

۱۳۹۲/۱۲/۰۵ - ۱۵:۱۵ - کد خبر: 106405
سلامت نیوز : معاون قوانين مجلس شوراي اسلامی بر لزوم شناسایی دارندگان گروههای خوني نادر در کشور تأكيد كرد و گفت: بيمه‌‌ها بايد از برنامه ملي خونهاي نادر حمايت كنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ دكتر اميدوار رضايي در بازديد از بخشهاي سرولوژي اختصاصي، مركز ملي خونهاي نادر، تضمين كيفيت و مركز ملي خون بند ناف سازمان انتقال خون ايران، اظهار اميدواري كرد حمايت لازم نهادهاي تصميم‌گير از فعاليت‌هاي سازمان انتقال خون، زمينه گسترش خدمات اين سازمان را در جامعه فراهم سازد.

وی در این بازديد، با دكتر علي‌اكبر پورفتح‌اله مدير عامل سازمان انتقال خون ايران نیز ديدار و گفتگو كرد.

اميدوار رضايي در اين ديدار بر لزوم گسترش برنامه ملي خونهاي نادر و شناسايي دارندگان گروههاي خوني نادر تأكيد كرد و اقدامات پيش‌گيرانه و زود هنگام سازمان را در صرفه‌جويي هزينه‌هاي درماني كشور پر نقش دانست و گفت: بيمه‌‌ها بايد از برنامه ملي خونهاي نادر سازمان انتقال خون حمايت كنند.

وي اظهار اميدواري كرد در آينده اطلاعات دارندگان گروههاي خوني نادر در كارت سلامت هوشمند افراد درج شود.

معاون قوانين مجلس بر لزوم گسترش فعاليتهاي مركز ملي خون بندناف و بانك سلولهاي بنيادي خون‌ساز سازمان انتقال خون ايران و استفاده از آن در مراكز درماني تأكيد كرد و افزود: بايد از توليد ملزومات انتقال خون به ويژه كيت هاي HCV,HIV ، هپاتيت و كيسه خون در كشور حمايت شود.

وي همچنين بر لزوم سرمايه گذاري و حمايت از توليد داخلي با نشانهاي معتبر بين المللي تأكيد نمود.

در اين ديدار دكتر پورفتح‌اله نیز فعاليتهاي سازمان انتقال خون كشور در كنترل كيفي محصولات انتقال خون و فعاليتهاي مراكز ملي خونهاي نادر و خون بندناف را تشريح كرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.60563s, 19q