کسری 7000 میلیارد تومانی بودجه نظام سلامت

۱۳۹۲/۱۲/۰۶ - ۱۲:۳۰ - کد خبر: 106453
کسری 7000 میلیارد تومانی بودجه نظام سلامت

سلامت نیوز : رئیس سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه بودجه نظام سلامت کشور با 7000 میلیارد تومان کسری قطعی مواجه است، اظهار کرد: از 2000 میلیارد تومان بودجه اختصاص داده شده به پزشک خانواده نیز تنها 40 میلیارد تومان اعتبار وصول شد که این موضوع نشان‌ دهنده کم بودن تخصیص اعتبارات لازم در حوزه سلامت کشور است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر علیرضا زالی در چهارمین کنفرانس علمی سلامت روان با محوریت «چالش‌های سلامت روان و غفلت همگانی» که در محل انستیتو روانپزشکی تهران برگزار شد، با انتقاد از شرایط حاکم در رای‌گیری جسات شورای عالی بیمه و کم بودن آرای نمایندگان حوزه بهداشت در جلسات این شورا، تصریح کرد: هر چند فضای شورای عالی بیمه نسبت به گذشته دچار تغییر و بهبود شده، اما فضای شورا مبتنی بر عدالت نیست و نمایندگان حوزه بهداشت رای‌شان در مقابل مسؤلان حوزه سلامت، 2 در مقابل 9 رای است. بنابراین در اکثر موارد نظرات نمایندگان حوزه بهداشت وتو می‌شود.

وی با بیان اینکه باید شورای عالی بیمه سلامت نیز تشکیل شود، اظهار کرد: مجلس در این زمینه باید اقدامات لازم را انجام دهد تا در کنار شورای عالی بیمه، شورای عالی بیمه سلامت نیز تشکیل شود و از این طریق بتوان مسائل و مشکلات موجود در نظام سلامت را حل کرد.

در بحث آسیب‌های اجتماعی در کشور دچار سانسور هستیم

رئیس سازمان نظام پزشکی در ادامه صحبت‌هایش و در خصوص شرایط آسیب‌های اجتماعی در کشور، عنوان کرد: در بحث آسیب‌های اجتماعی در کشور دچار سانسور هستیم و بسیاری از آمارها به دلیل نگرانی‌های موجود در کشور اعلام و ارائه نمی‌شود.

زالی افزود: 8.5 میلیون نفر در کشور نیز در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند که این تعداد در شبکه بهداشت و درمان گنجانده نشده و برای آنها تدابیر لازم در حوزه سلامت اندیشیده نشده است.

وی با تاکید بر اینکه مسائل سلامت روانی، چالش‌های جدیدی را برای مردم فراهم کرده است، گفت: برای غفلت‌زدایی از این امر، باید دو رویکرد متفاوت اتخاذ شود که در کنار بالا بردن سطح آگاهی عموم مردم، سطح سواد سلامت نیز به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی در دستور کار قرار گیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.88389s, 19q