رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام : تامین اجتماعی با بحران روبه‌رو است

۱۳۹۲/۱۲/۰۷ - ۰۹:۰۷ - کد خبر: 106486
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام : تامین اجتماعی با بحران روبه‌رو است

سلامت نیوز : تامين شرايط و فعال‌سازي امكانات از جمله راهكارهايي بود كه آيت‌ا... هاشمي‌رفسنجاني روز گذشته به مديرعامل، اعضاي هيات‌مديره، معاونان و مديران سازمان تامين اجتماعي توصيه كرد. به هر حال این سازمان در دولت دهم روزهاي خوبي را پشت سر نگذاشت و شايد پرحاشيه‌ترين سازمان بود. در دولت يازدهم اما همگان انتظار داشتند كه این روند متوقف و سازمان تامين اجتماعي بار ديگر به روزهايي بازگردد كه مايه افتخار اعضاي آن بود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان ؛ ديروز رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: تامين شرايط و فعال‌سازي تمام امكانات و منابع مالي و سرمايه‌هاي انساني در شرايط جديدي كه سازمان تامين اجتماعي به دليل سوءاستفاده‌ها و بي‌تدبيري‌هاي گذشته با بحران‌هاي جدي روبروست، از جمله شرايطي است كه مي‌تواند امنيت و آرامش خاطر بيشتر افرادي را كه به اين مجموعه چشم اميد دارند برگرداند. آیت‌ا... هاشمي تاكيد كرد: دولت يازدهم نه‌تنها مخالف ادامه روند كارهاي اجرايي به روال سال‌هاي قبل است، بلكه با پايبندي به اصول و قوانين، به دنبال حل بحران‌هاي ايجاد شده براي اين سازمان است.

اين عضو مجلس خبرگان ادامه داد: سازمان تامين اجتماعي بايد تضمين‌كننده اميد نسبت به امروز و فرداي آحاد مردم به ويژه نيازمندان باشد و اميدوارم مسئولان آن با صداقت و پشتكاري كه دارند بتوانند كارها را سروسامان ببخشند. وي تامين اجتماعي را از جمله اركان تحقق، عدالت در جامعه دانست و رسيدگي به موقع به امور بيمه‌شدگان و برخورداري آنان از پوشش‌هاي تامين اجتماعي از جمله درمان، بازنشستگي، تضمين معيشت، سلامت نيروي كار، ايجاد آرامش خاطر و اميد به آينده آنان را مورد تاكيد قرار دارد. هاشمي‌رفسنجاني با توجه به پيش‌بيني طرح تامين اجتماعي جامع در اواخر دولت سازندگي و پيگيري نشدن آن در دولت اصلاحات به علت عدم تامين مالي گفت: يكي از افتخارات نظام جمهوري اسلامي براي خدمت به مردم، تامين بيمه اجتماعي جامع براي همه افراد از بدو تولد تا پايان عمر است كه اميدوارم در دولت جديد اين طرح مهم پيگيري شود و به سرانجام برسد.

در اين صورت افتخار بزرگي براي دولت و نظام اسلامي در جهت تحقق عدالت و تامين آينده همه اقشار مردم خواهد بود. رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام جذب مديران در چارچوب اصول حرفه‌اي با تحصيلات مرتبط و ايجاد ثروت با شركت در پروژه‌هاي بزرگ ملي را موثر دانست و افزود: تقويت عوامل توليد و توانمندسازي نيروي كار و تشويق همكاري‌هاي جمعي در ارتقای درآمد طبقات كم‌درآمد و متوسط، استفاده آسان آنها از خدمات تامين اجتماعي را بيش از پيش تسهيل مي‌كند.

در ابتداي اين ديدار سيدتقي نوربخش، مديرعامل سازمان تامين اجتماعي به ارائه گزارش مبسوطي از آخرين وضعيت اين سازمان پرداخت و گفت: سازمان تامين اجتماعي با تحت پوشش داشتن بيش از 38 ميليون نفر از جمعيت كشور، بزرگ‌ترين سازمان بيمه‌اي كشور و دومين توليدكننده درمان است. وي افزود: در نظامات بيمه‌اي با افزايش سن اميد به زندگي، سن بازنشستگي هم افزايش پيدا مي‌كند، اما در كشور ما با وجود افزايش سن اميد به زندگي به 74 سال، سن بازنشستگي از 60سال به 52سال كاهش پيدا كرده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.5516s, 18q