توجه به مدیریت هوشمند در بیمارستان‌ها عدالت اجتماعی را تحقق می‌بخشد

۱۳۹۲/۱۲/۰۹ - ۰۷:۴۸ - کد خبر: 106630

سلامت نیوز : رییس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران بر لزوم توجه به مدیریت هوشمند مبتنی بر نوآوری در نظام سلامت تاکید کرد و گفت: توجه به این نوع مدیریت ضمن کاهش هزینه‌ها و استفاده بهینه از منابع در بیمارستان‌ها، عدالت اجتماعی را نیز تحقق می‌بخشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر رضا صفدری در نشست خبری سمینار راهبردهای نوآوری و مدیریت فناوری در مراکز بهداشتی درمانی که امروز در ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد گفت: توسعه عدالت اجتماعی در نظام مراقبت از ارکان اصلی است. افزایش سن جمعیت، بالا رفتن امید به زندگی، فزونی دانایی و تخصص‌ها در کشور از جمله مواردی است که بر میزان درخواست‌های مراقبت می‌افزاید. بر این اساس به کیفیت بهتر در ارایه خدمات نیاز داریم.

وی در ادامه تصریح کرد: در این زمینه چالش عمده ما هزینه‌های تامین خدمات و مواردی است که جوامع دیگر نیز با آن‌ها دست به گریبانند. در کنار این چالش‌ها طبیعتا استفاده از بستر فناوری‌ها اجتناب ناپذیر است. مجموعه چنین چالش‌هایی ایجاب می‌کند که فرایندهایی را برای مدیریت بهتر داشته باشیم.

رییس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران مدیریت هوشمند مبتنی بر نوآوری در نظام سلامت تاکید کرد و گفت: این موضوع دستاورد بزرگی در کشورهای پیشرفته جهت کاهش هزینه‌ها و استفاده بهینه از منابع است. البته در کشور ما نیز در زمینه توسعه عدالت اجتماعی و مقابله با چالش‌ها اقداماتی صورت گرفته است.

وی ضمن تاکید بر لزوم توجه به ابزارهای نوآورانه در مدیریت نظام سلامت اظهار کرد: همانطور که در انجام پژوهش‌ها سعی می‌شود تحقیقات بیشتر کاربردی و عملی باشند در فرآیندهای نوآوری در بیمارستانها نیز باید با دید بنیادی دنبال شوند.

صفدری در پایان تاکید کرد: نوآوری تجلی واحدهای اندیشه پویا برای تبادل افکار و ایده، جلب مشارکت تمام ذینفعان و ایجاد بازارهای مناسب برای سرمایه‌گذارانی است که در فرایند خدمات نظام سلامت مشارکت کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.58492s, 19q