جوانان و والدين داراي وفاق و هم گرايي بالايي در ساختار خانواده هستند

۱۳۸۷/۰۲/۲۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10668
جوانان و والدين داراي وفاق و هم گرايي بالايي در ساختار خانواده هستند
به گزارش سلامت نیوز به نقل ازسازمان ملي جوانان، اين طرح پژوهشي بر اين اصل كه خانواده هسته اصلي تعاملات اجتماعي و نخستين منبع تفاهم و انطباق پذيري رواني است تاكيد دارد.
براساس نتايج اين پژوهش، منشا اصلي و بنيادي تفاهم و روابط اجتماعي، ريشه در تعاملات و ارتباطاتي دارد كه سرچشمه آن خانواده است و از سوي ديگر يكي از زمينه‌هاي مهم علت يابي ، پيش بيني و پيش آگهي روند تغييرات اجتماعي در موضوع رابطه و فاصله نسل‌ها در ساختار خانواده خواهد بود.
فاصله‌هاي بين نسلي بزرگي بين والدين و جوانان در خانواده ديده نمي‌شود .
در نتايج حاصله از اين پژوهش با تاكيد بر اينكه بيشترين شكاف بين والدين و فرزندان در ارزش‌هاي اجتماعي مشاهده مي‌شود، آمده است: ديدگاه‌ها و ميزان تفاهم والدين و فرزندان در موضوعات مختلف متفاوت است و تفاهم اين دو گروه در موضوعات ديني و مذهبي بيشتر و در موضوعات سياسي كمتر است.
نتايج اين پژوهش همچنين بررسي فاصله بين نسلي در ساختار خانواده قوميت هاي مختلف ايراني، در نظر داشتن محورهايي نظير تفاوت ارزش‌هاي خانوادگي، سبك‌هاي تربيتي، الگوهاي انتخاب همسر و ميزان نقش و تاثير ساختار اجتماعي بر چگونگي رابطه والد و فرزند و درك دو جانبه آنان در ميزان توافق نسلي كشور را پيشنهاد مي‌كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.72527s, 19q