اجرای پایلوت طرح مدیریت خون در یکی از بیمارستانهای پایتخت

۱۳۹۲/۱۲/۱۲ - ۱۳:۰۲ - کد خبر: 106925

سلامت نیوز : نائب رئیس انجمن تکنولوژی گردش خون برون پیکری ایران، از اجرای پایلوت طرح مدیریت خون در بیمارستان شهید لواسانی تأمین اجتماعی خبر داد و گفت: این طرح با همکاری سازمان انتقال خون اجرا می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ علی بروجردی علوی اظهار کرد: این طرح هم اکنون در بیمارستان شهید لواسانی از مراکز تابعه تأمین اجتماعی مراحل آموزشی را طی می کند و تاکنون همه گروه های داخل بیمارستانی مرتبط از جمله پزشک و دیگر پرسنل در 4 هفته متوالی به همراه امتیاز بازآموزی زیر نظر سازمان انتقال خون و با طرح تدوین شده توسط انجمن پرفیوژنیست ها آموزش دیده اند.

وی با اشاره به آموزش روشهای پرزرویشن (Preserve) گفت: در این روشها آنمی بیمار تشخیص و درمان می شود تا بیمار با میزان هماتوکریت مناسب وارد اتاق عمل شود که البته میزان نرمال هماتوکریت در اعمال جراحی مختلف متفاوت است.

نائب رئیس انجمن تکنولوژی گردش خون برون پیکری ایران با بیان اینکه در اجرای این طرح روشهای اتولوگ بررسی شد، ادامه داد: همچنین روشهای Blood Salvage به شکل کارگاه عملی در آخرین جلسه آموزش داده شد و از هفته آینده دوره های آموزشی درون گروهی آغاز می شود تا کار بدین ترتیب عملیاتی و اجرایی شود.

بروجردی با بیان اینکه تاکنون کمیته مدیریت خون برای 36 نفر از اعضای کمیته برگزار شده است، افزود: این طرح مصوب سازمان انتقال خون ایران است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.44919s, 19q