کارهاي سنگين و طولاني مدت، موجب خواب رفتن دست ها مي شود

۱۳۸۷/۰۲/۲۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10699
کارهاي سنگين و طولاني مدت، موجب خواب رفتن دست ها مي شود

دکتر "سيد پيمان ميرشاه ولد" متخصص و جراح ارتوپد، در گفت وگو با  ايسنا،در خصوص علائم اين بيماري گفت: اين علائم عبارت است از سنگيني، خواب رفتگي و بي حسي دست ها که به تدريج موجب ضعف و درد در انگشتان مي شود که در مراحل اوليه ممکن است فقط در هنگام شب ايجاد شود و فرد را از خواب بيدار کند.

دکترميرشاه ولد ادامه داد: در اين حالت فرد سعي مي کند دست هاي خود را مرتباً تکان دهد تا حس آنها برگردد اما در طول روز با در دست گرفتن اشيائي مانند گوشي تلفن و يا ساير وسايل تشديد مي شود.

وي گفت: علت ايجاد اين بيماري به طور کامل شناخته شده نيست. اما در اين خصوص،مي توان به عواملي نظير کارهاي دستي سنگين و طولاني مدت مثلاً در تايپيست ها و آهنگرها و همچنين بيماري هاي زمينه اي چون تيروئيد و ديابت،اشاره کرد.


وي افزود: براي تشخيص اين بيماري، بايد معاينه دقيقي از بيمار صورت گرفته و جهت تأييد تشخيص آزمون، نوار عصبي انجام شود.

وي در خصوص درمان اين بيماري گفت: با توجه به شدت پيشرفت بيماري، درمان لازم از سوي پزشک انجام مي شود؛ به طوري که در مراحل اوليه بستن مچ بندهايي که مچ ها را بي حرکت نگاه مي دارد (به خصوص در شب) و تزريق کورتون کنار عصب مچ دست لازم خواهد بود.

دکتر ميرشاه ولد،هشدارداد: در موارد شديدي که پزشک توصيه به جراحي مي کند، تأخير درجراحي مي تواند موجب ضعف درعضلات کف دست و تغييرات غيرقابل بازگشت شود.

لازم به ذکر است، نوعي از اين بيماري ممکن است در دوره بارداري ايجاد شود که معمولاً ممکن است تا يک سال پس از زايمان ادامه يافته اما به تدريج خود به خود بهبود يابد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.19915s, 19q