نمی توانیم جلوی تکنولوژی را بگیریم/فرزندمان را دچار تناقض هویت نکنیم

۱۳۹۲/۱۲/۱۵ - ۰۶:۰۲ - کد خبر: 107165
نمی توانیم جلوی تکنولوژی را بگیریم/فرزندمان را دچار تناقض هویت نکنیم

سلامت نیوز : یک روانشناس گفت: نمی توانیم جلوی تکنولوژی را بگیریم، فرزندمان علاوه بر خانواده از گروه همسالان و جامعه نیز مطالب زیادی می آموزد، باید به نوجوانان اعتماد کنیم و نگذاریم دچار سردرگمی و الگوهای متناقض و پراکنده شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ نسرین ارشدی در دومین کنگره ملی روانشناسی اجتماعی ایران در نشستی با موضوع خانواده، جوان و اعتیاد گفت: می‌توانیم ویژگی‌هایی در فرزندانمان ایجاد کنیم که ضربه‌گیر اجتماعی باشند اگر فرزندمان را طوری بار بیاوریم که به چیزی معتقد باشد می‌تواند او را مانند سپر محافظت کند.

وی افزود:‌ بعد از خانواده، نوجوان الگوهای دیگری مانند همسالان و معلم و جامعه دارد و هر قدر تناقض و پراکنده‌گویی بین الگوها زیاد باشد بیشتر دچار سردرگمی در یافتن هویت خود می‌شود.

وی ادامه داد: نکته دیگر این است که باید به جوانان اعتماد کرد و به آنها آگاهی دهیم چون این کار حس ارزشمندی به آنها می‌دهد و موجب عدم لغزش آنها می‌شود.

وی تصریح کرد:‌ با آگاهی می‌توان از تهاجم فرهنگی و اثر آن بر فرزندان جلوگیری کرد چرا که ما نمی‌توانیم جلوی تکنولوژی را بگیریم.

این روانشناس صنعتی و سازمانی خاطرنشان کرد: خیلی مواقع ما معلول‌ها را نگاه می‌کنیم و علت‌ها سرجایش می‌ماند. علل از خانواده، اقتصاد و ویژگی‌های شخصیتی هرچه باشد وجود دارد توجه به علل آسیب‌های اجتماعی بسیار مهم است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.83417s, 19q