تعرفه‌گذاری پرستاری سبب افزایش درآمد بیمارستان‌ها می‌شود

۱۳۹۲/۱۲/۱۷ - ۱۵:۴۴ - کد خبر: 107280

سلامت نیوز : معاون امور پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: اجرای طرح تعرفه‌گذاری پرستاری سبب افزایش منابع درآمدی بیمارستان‌ها می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ محمد میرزابیگی در همایشی که به مناسبت روز پرستار در تالار ابن سینا مشهد برگزار شد، عنوان کرد: قانون تعرفه‌گذاری در ابتدا باید به صورت آزمایشی اجرا شود همچنین بیمه‌ها نیز از آن حمایت کنند.

وی با بیان اینکه در گذشته اعتبار پیش‌بینی شده برای اجرای این قانون 2500 میلیارد تومان بوده است، اظهار کرد: این اعتبار واقعی نیست و این طرح می‌تواند سبب افزایش منابع درآمدی بیمارستان‌ها شود.

میرزابیگی در خصوص اخذ پروانه کار توسط پرستاران خاطرنشان کرد: قانون ارائه پروانه کار به پرستارانی که در سطح جامعه فعال هستند، می‌تواند به عنوان ابزاری برای نظارت و کنترل صلاحیت حرفه‌ای موثر باشد.

وی تصریح کرد: علت رها شدن فعل مراقبت و پرستاری در جامعه این است که مردم شناخت درستی از پرستاران ندارند و به عبارت دیگر خدمات ارائه شده در قالب پرستاری به مردم توسط افراد غیر متخصص ارائه می‌شود.

معاون امور پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با اشاره به اینکه بازآموزی و آموزش مداوم در حوزه پرستاری باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: در صورت عدم تعیین استانداردهای بومی، مبحث کمبود و تعداد پرستار نیز قابل تشخیص نیست.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از 150 چالش در حوزه پرستاری وجود دارد که 26 مورد آن به برنامه عملیاتی تبدیل شده است و در چهار سال آینده به ترتیب اولویت رسیدگی می‌شود.

میرزابیگی در خصوص ماموریت‌های معاونت پرستاری وزارت بهداشت یادآوری کرد: برنامه‌ریزی برای بهبود مستمر خدمات مراقبتی پرستاری، اهتمام به نظارت بر مراقبت در بخش خصوصی و چاره‌اندیشی برای رفع کمبود نیروی پرستار در کوتاه‌مدت و بلندمدت از جمله این ماموریت‌هاست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.12608s, 19q