وعده مدیرعامل تامین اجتماعی برای شناسایی مشکلات پرستاران

۱۳۹۲/۱۲/۱۸ - ۱۲:۳۶ - کد خبر: 107346
سلامت نیوز : مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از شناسایی مشکلات پرستاران تامین اجتماعی طی یک ماه آینده خبر داد و گفت: سازمان تامین اجتماعی نقش بسیار مهمی در رفع چالشهای سلامت کشور دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ دکتر سید تقی نوربخش در مراسم روز پرستار با عنوان این مطلب که قصد داریم مشکلات پرستاران را طی یک ماهه آینده شناسایی کنیم، گفت: از معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی خواستاریم که مشکلات پرستاران را اعم از کمبود نیروی انسانی، سختی کار، تعریف شغلی، امکانات لازم و ساعات کاری شناسایی کرده و ظرف یک ماه آینده ارائه کنند.

وی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی تولید 15 درصد از خدمات درمانی بستری و سرپایی کشور را بر عهده دارد، افزود: سازمان تامین اجتماعی بزرگترین تامین‌کننده منابع مالی نظام سلامت کشور است و نقش بسیار مهمی در رفع چالشهای سلامت کشور بر عهده دارد، چرا که هم تاثیرگذار و هم تاثیرپذیر در این حوزه بوده و عملکردش بر مشکلات مردم و حل و فصل آن اثرگذار است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی شغل پزشکی و پرستاری را توفیقی الهی دانست که تامین‌کننده توشه‌ای برای دنیای دیگر افراد بوده، چرا که درد و آلام را از روح افراد می‌افزداید.

نوربخش با تاکید بر اینکه نقش پرستاران بسیار ویژه‌ است، ادامه داد: پرستاری دشوارترین و مشکل‌ترین حرفه در نظام سلامت است چرا که با درد و آلام مردم سر و کار داشته و به دلیل ذات خود، پرستار مجبور است در شیفت‌های مختلف، فعالیت و خدمت‌رسانی خود را انجام دهد؛ این در حالیست که هیچ یک از دستگاه‌های مختلف پزشکی واجد این شرایط نیستند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته و در زمان سخنرانی مدیرعامل قبلی سازمان تامین اجتماعی، تمامی مشکلاتی که هم‌اکنون به اینجانب ارائه شده است، در همین سالن به پرستاران اعلام شد، گفت: اینکه مجددا تمامی آن مشکلات هم‌اکنون به بنده نیز اعلام شده است، نشان دهنده این است که بخش عمده‌ای از این مشکلات حل نشده است.

نوربخش همچنین سازمان تامین اجتماعی را سازمانی خطاب کرد که طی دو سه سال گذشته فراز و فرودهای زیادی داشته و عمق و وسعت این مشکلات در تحقیق و تفحص و نیز در مجلس شورای اسلامی عنوان شده و علاوه بر این نقل و نبات رسانه‌ها بوده است.

وی همچنین از مجوز استخدام 1500 نفر سازمان تامین اجتماعی خبر داد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1828s, 19q