راه‌اندازی مرکز تحقیقات بالینی پرستاری

۱۳۹۲/۱۲/۱۸ - ۱۵:۰۹ - کد خبر: 107357

سلامت نیوز : معاون پرستاری وزارت بهداشت در مراسم تجلیل از پرستار نمونه در سبزوار از راه‌اندازی مرکز تحقیقات بالینی پرستاری خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ محمد میرزابیگی گفت: باید با ایجاد انگیزه در پرستاران به نقطه‌ای برسیم که نظام سلامت در عرصه پرستاری احساس کارآمدی بیشتری داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه مهمترین دغدغه نظام پرستاری کشور رضایتمندی مردم از خدمات درمان و پرستاران است، تاکید کرد: در ابعاد مختلف پیشگیری، بازتوانی و درمان در حوزه مراقبت و پرستاری نقص‌هایی وجود دارد.

میرزابیگی با اشاره به چالش‌های نظام سلامت ادامه داد: حدود 150 چالش در این بخش شناسایی شده است که حداقل می توان به 25 مورد آن در یک بازه زمانی مشخص چهار ساله رسیدگی کرد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه باید به مردمی که می‌خواهند از خدمات پرستاری غیردولتی استفاده کنند آگاهی‌های لازم را بدهیم، افزود: این بخش ساماندهی مطلوبی ندارد.

وی با اشاره به اهمیت افزایش امید در بیماران گفت: موفقیت پرستاران در بخش درمان مراقبت تأثیر زیادی بر سطح رضایتمندی بیماران دارد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه نحوه برنامه ریزی در بخش پرستاری باید با استفاده از تفکر و خرد جمعی نخبگان پرستاری کشور باشد، تشکیل کمیته 25 نفره برنامه ریزی برای برنامه‌های اولویت دار با مشارکت و قطب بندی دانشکده‌ها را از جمله فعالیت‌های معاونت پرستاری است.

وی با اشاره به تدوین آیین نامه جذب و نگهداشت سرمایه‌های انسانی پرستار در مناطق محروم از طریق ایجاد مشوق‌های آموزشی و انگیزشی گفت: در یک برنامه پنج ساله این کار را عملی می‌کنیم.

میرزابیگی با بیان بازنگری در سیاست آموزش‌های مداوم، مدون و بازآموزی‌ها افزود: همکاری در بخش بازنگری آموزش‌های آکادمیک و مهارتی پرستاری باید به صورت کاربردی‌تر در بالین وجود داشته باشد.

وی با اشاره به نرم افزاری کردن استانداردهای خدمات و روش های کار در بخش‌ها، از تدوین طرح راه اندازی مراکز تحقیقات بالینی پرستاری خبر داد.

میرزابیگی همچنین از تدوین دوره‌های مهارتی کوتاه مدت بالینی برای پرستاران بخش‌های ویژه و تدوین راهکارهای ارائه مراقبت‌های معنوی و عملی‌تر کردن اخلاق حرفه‌ای خبر داد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1767s, 19q