تشخیص زودهنگام آلزایمر با تست خون

۱۳۹۲/۱۲/۱۹ - ۱۶:۴۸ - کد خبر: 107444

سلامت نیوز : پزشکان در یک مطالعه جدید موفق شدند با انجام یک تست خون ساده، احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر را در آینده نزدیک پیش‌بینی کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر «هوارد جی. فدروف» از مرکز درمانی «جورج تاون» و نویسنده این مطالعه گفت: این روش کنترل‌کننده جدید می‌تواند در درمان بهتر بیماری‌های عصبی موثر باشد.

به گفته فدروف، با انجام این آزمایش خون ساده می‌توان احتمال ابتلا به زوال عقل و کاهش خفیف توان ذهنی را تا حدود سه سال بعد پیش‌بینی کرد و به بیماران، خانواده‌ها و پزشکان کمک کرد تا برای کنترل این اختلال و پیشگیری از پیشرفت آن آماده باشند.

در این مطالعه این تیم پزشکی اقدام به جمع‌آوری نمونه‌های خونی 525 فرد سالم کردند که بیش از 70 سال سن داشتند. سپس به مدت پنج سال آنان را تحت بررسی و معاینات دوره‌ای قرار دادند. پس از پایان مطالعه پزشکان نتایج به دست آمده از نمونه‌های خونی را مقایسه کردند.

نتایج این تحقیق حاکیست مجموعه خاصی از لیپیدها در خون وجود دارند که با بررسی آنها می‌تواند خیلی دقیق‌تر خطر ابتلا به آلزایمر یا کاهش توان ذهنی را در ظرف سه سال پیش‌بینی کرد.

اگرچه تاکنون درمان قطعی برای بیماری آلزایمر کشف نشده تشخیص به موقع آن می‌تواند در کنترل این بیماری به فرد مبتلا و اعضای خانواده او کمک کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.88997s, 18q