فشارخون بالاي مزمن ممکن است نياز به درمان هاي مخصوص داشته باشد

۱۳۸۷/۰۲/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10747
فشارخون بالاي مزمن ممکن است نياز به درمان هاي مخصوص داشته باشد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر ديويد کالهون از دانشگاه آلاباما در بيرمنگام دراين باره گفت: سرعت رشد اين بيماري معمولا در ميان بيماراني که سه دارو يا بيشتر مصرف مي کنند بسيار سريع تراست.


کالهون ادامه داد: سن بالا و چاقي مفرط مهمترين خطر در ارتباط با اين نوع از فشار خون بالا است و اين شرايط در جمعيت آمريکا همراه با افزايش سن و وزن در حال افزايش است.

نتايج اخيري که در مجله Hypertension به چاپ رسيده، حاکيست؛ فشار خون بالاي مقاوم همچنين شامل افرادي است که بايد به تعداد چهار يا بيشتر دارو مصرف کنند قبل از اين که بتوانند فشار خون خود را کنترل کنند.

حدود 73 ميليون نفر در آمريکا و 1 ميليارد نفر در جهان مبتلا به فشار خون بالا هستند. کنترل ضعيف فشار خون بالا، خطر حمله قلبي، اختلال کليه ها، اختلال قلب و سکته را افزايش مي دهد.

کالهون گفت: در بيماران مبتلا به فشار خون بالاي مقاوم اغلب به علت کنترل ضعيف فشارخون به مدت زياد دچار اين بيماري شده اند.

کالهون گفت: اين راهبردها اولين نشانه هاي درمان فشار خون بالاي مقاوم مي باشند و ممکن است توسط شرايط ديگر که نياز به مديريت دارند ادامه داده شود.

وي افزود: چاقي مفرط ، رژيم غذايي پرنمک و خفگي در خواب علل عمومي اين اختلال هستند. اين يافته ها حاکي از آن است که درمان بايد متناسب با اشخاص و شرايط آنها باشد.

کالهون گفت: اگر فشارخون پس از مراجعه به پزشکان عمومي بعد از 6 ماه کنترل نشود افراد بايستي به پزشکان متخصص مراجعه کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.11625s, 19q