نگذاريد بيماري، شما را از روال عادي زندگي دور کند

۱۳۹۲/۱۲/۲۰ - ۱۵:۲۱ - کد خبر: 107523

سلامت نیوز : اگر مشکلات رواني افراد مبتلا به بيماري هاي صعب العلاج حل نشود و به مدت طولاني ادامه داشته باشد، مشکلات جسماني آن ها تشديد و مراحل درمان شان با مشکل مواجه خواهد شد.قصد داريم نکاتي را ذکر کنيم که بيمار و خانواده اش بعد از گذشت 6 ماه و در مراحل درمان با آن رو به رو خواهند شد و براي تسريع در بهبودي بيمارشان، بايد آن ها را رعايت کنند.

توقعات واقع بينانه اي داشته باشيد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ؛ بيمار بايد انتظارات واقع بينانه اي از خود و بيماري اش داشته باشد. ديدگاه آرماني درباره سلامتي که از واقعيت دور باشد، بعد از مدتي بيمار را به افسردگي شديد دچار خواهد کرد. بيمار بايد با در نظر گرفتن محدوديت هاي خود مانند ناتواني يا معلوليت هاي جسمي در انجام بعضي کارها، از خودش توقع داشته باشد. داشتن آرزوهاي بزرگ و دور از دسترس و هدف هاي غير واقع بينانه، جديت بيمار در مراحل درمان را کاهش مي دهد.

با اطرافيان درددل کنيد

بيمار بايد براي برقراري ارتباط اجتماعي موثر با اطرافيانش برنامه ريزي کند. او تا جايي که مي تواند بهتر است از انجام مسئوليت هاي اجتماعي کناره گيري نکند. با افراد خانواده و دوستانش مانند گذشته ارتباط داشته باشد. پيشنهاد مي شود که درباره نگراني و ترس هايي که از بيماري اش دارد با افراد مورد اعتماد صحبت و درددل کند، چون اين صحبت ها کمک زيادي براي بهبودي به او خواهد کرد.

کارهاي تان را حتي الامکان خودتان انجام دهيد

فرد بيمار بايد تلاش کند تا فعاليت هاي فردي و اجتماعي را مانند روزهاي قبل از بيماري اش از سر بگيرد. او بايد تلاش کند که همه کارهاي شخصي اش که از لحاظ جسمي توانايي انجامش را دارد، خودش انجام دهد. بيمار نبايد با دنياي اجتماعي اش قطع ارتباط کند و فعاليت هايش را کنار بگذارد.

فعاليت هاي هنري انجام دهيد

انجام فعاليت هاي هنري مي تواند کمک زيادي به بيماران کند. نقاشي، خطاطي يا هر هنري که بيمار در آن استعداد داشته باشد، مي تواند روحيه او را تغيير دهد و به سلامتي اش کمک کند.

اصل اميد را فراموش نکنيد

بيمار بايد با توکل بر خدا و اميد به سلامتي، اعتماد به دانش پزشک و کمک اطرافيانش، اميدش به بهبودي را افزايش دهد. در بعضي موارد ديده شده که پزشکي از بهبود بيماري، قطع اميد کرده است ولي بيمار با توکل بر خدا، ايمان به شفا و از دست ندادن روحيه اش، بهبود کامل يافته است. اميد داشتن بيمار به بهبودي، اثربخشي مراحل درمان را زيادتر مي کند.

به اکنون فکر کنيد

بيمار بايد با ديدگاه و تفکر مثبت نسبت به خودش، دنيا و ديگران فکر کند. او بايد در زمان حال زندگي کند.

انديشه به گذشته، بيمار را افسرده و فکر کردن به آينده هم بيمار را مضطرب خواهد کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.42412s, 19q