توت فرنگي دررشد کودکان، استحکام دندانها و ترميم شکستگي استخوانها موثر است

۱۳۸۷/۰۲/۳۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10754
توت فرنگي دررشد کودکان، استحکام دندانها و ترميم شکستگي استخوانها موثر است

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،توت فرنگي داراي املاح کلسيم، آهن و فسفر است. اين ميوه سرشار از ويتامين و فاقد چربي اشباع شده بوده و کالري کمي دارد.

تحقيقات اخيرنشان داده است: دريافت روزانه يک واحد توت فرنگي باعث افزايش قابل توجهي در مقدار فولات خون شده و نيز فشار خون بالا را کاهش مي دهد. يک واحد توت فرنگي معادل 8 عدد است که 50 کالري انرژي دارد.

مصرف اين ميوه علاوه بر وجود انواع ويتامين، املاح و آب داراي خاصيت تقويت کننده، ملين و خنک کننده نيز مي باشد. از تصلب شرائين جلوگيري کرده، اشتها آور بوده و ادرار را زياد مي کند.

گفتني است، توت فرنگي، به علت داشتن آهن و ويتامين C در خونسازي بدن مؤثر است و به دليل دارا بودن مقادير کافي کلسيم و فسفر، در رشد و نمو کودکان و نوجوانان، استحکام دندانها و ترميم شکستگي استخوانها بسيار مؤثر است.

دانشجويان و افرادي که تمرينات فکري مي کنند، بهتر است حتما توت فرنگي بخورند، چرا که خوردن اين ميوه فسفر مورد نياز مغزشان را تأمين مي کند.

شايان ذکر است، اين ميوه به علت داشتن ويتامين B در کاهش و رفع ترس، عصبانيت، خمودي، اضطراب، هيجان و سستي مؤثر است. همچنين نقش مهمي در خونسازي بدن دارد و درمان کننده نقرس است. ويتامين A موجود در توت فرنگي نيز باعث رشد ناخنها و تقويت چشم مي شود.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14773s, 19q