لايحه جنجال برانگيز رحم پيوندي انسان و حيوان در انگلستان به راي گذاشته شد

۱۳۸۷/۰۲/۳۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10756
لايحه جنجال برانگيز رحم پيوندي انسان و حيوان در انگلستان به راي گذاشته شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، اين در حالي است كه گوردون براون نخست وزير اين كشور مصرانه از اين طرح جنجال برانگيز دفاع كرده است.


تصويب اين لايحه براي شخص گوردون براون نيز سودمند خواهد بود چرا كه پسر كوچك وي به بيماري «فيروزكيستي» مبتلاست و ممكن است يك روز بتواند از اين تحقيقات منتفع شود.


با اين حال كليساي كاتوليك و بعضي قانونگذاران جناح مخالف با اين لايحه موافق نيستند.


يكي از مقامات ارشد كليسا هشدار داده است تصويب اين لايحه مي‌تواند به آزمايشات به روش «فرانك اشتاين» شود.


لايحه جنين شناسي و لقاح انساني به دانشمندان اجازه مي‌دهد به نحو موثري به توليد سلول‌هاي بنيادي بپردازند كه مي‌توانند در درمان بيماري‌هايي همچون آلزايمر و پاركينسون مفيد باشند.


رحم‌هاي پيوندي با ورود هسته سلول انسان به تخم حيوان توليد مي‌شود و مي‌تواند متضمن توليد تعداد بيشتري از سلولهاي بنيادي باشد.


اين لايحه همچنين قوانين سقط جنين را تسهيل كرده و سقف زماني براي سقط جنين را از 24 هفته به 22، 20 و يا حتي 16 هفته كاهش مي‌دهد اين در صورتي است كه اصلاحات مورد نظر توسط نمايندگان مجلس در حمايت قرار گيرد.


هشت موسسه نيكوكاري بزرگ از اين لايحه حمايت كرده و روساي آنها نامه سرگشاده‌اي خطاب به قانونگذاران نوشته اند كه در روزنامه ديلي تلگراف چاپ شده است.


آنها مي‌گويند روش اخير مي‌تواند كمبود نمونه‌هاي انساني براي انجام تحقيقات را برطرف كند.


اين در حالي است كه كاردينال كيت ابرين، رهبر كاتوليك‌ها در اسكاتلند طرح پيوند رحم انسان ــ حيوان را وحشتناك خوانده و به شدت با آن مخالفت كرده است.


ابرين و همتايان وي در انگلستان، ولز و ايرلند در عين حال 25 هزار پوند به تحقيقات سلول بنيادي بزرگسالان كمك كرده‌اند!

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.35694s, 19q