نداشتن نگاه واقع‌بينانه به سرانه سلامت، كشور را آزار مي‌دهد

۱۳۸۷/۰۲/۳۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10758
نداشتن نگاه واقع‌بينانه به سرانه سلامت، كشور را آزار مي‌دهد

مسعود اميني در گفت‌وگو با ایسنا، مساله كمبود قابل توجه بودجه در حوزه بهداشت را نگران كننده خواند و اظهار كرد: اين نكته بارها در صحن علني و كميسيون مطرح شده است، اما تاكنون اقدام موثري در اين زمينه صورت نگرفته است.

وي با اشاره به وضعيت موجود كسري بودجه، ابراز اميدواري كرد دولت هر چه سريع‌تر پيشنهادات خود را مطرح كند و كميسيون نيز آمادگي همراهي براي حل اين مشكل را دارد.

نماينده مردم استهبان در خانه ملت با اشاره به روزهاي پاياني مجلس هفتم، تصريح كرد: احتمال بررسي و حل كسري بودجه حوزه بهداشت در چنين فرصت كوتاهي بعيد به نظر مي‌رسد، اما قطعا اين موضوع يكي از مهم‌ترين اولويت‌هاي پيش روي نمايندگان مجلس آتي است.

وي در ادامه ديگر اولويت پيش روي نمايندگان مجلس هشتم در حوزه سلامت را حل تورم دانست و گفت: در تمامي حوزه‌ها تورم شرايط سختي را حاكم كرده است، و اكنون به عنوان اولويت مهم در تمامي حوزه‌ها حل اين مشكل مطرح است و اين توقع از نمايندگان آتي براي حل اين مشكل در حوزه سلامت وجود دارد.

اميني هم‌چنين درباره تعطيلي بيمارستان‌هاي قديمي به دليل بالا بودن هزينه‌هاي نگهداري و كسري بودجه در سال جاري گفت: ارائه لايحه متمم بدليل شرايط موجود زودهنگام و بي‌موقع است و طرح آن در مجلس هفتم به‌دليل شرايط زماني جايي ندارد.

عضو كميسيون بهداشت ودرمان در مورد احتمال تعطيلي بيمارستان‌ها و طرح موضوع از سوي وزارت بهداشت، گفت: ان‌شاء‌الله مبارك است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.61588s, 19q